کوالکام فناوری‌های شارژ بی‌سیم و سیمی جدیدی را ارائه می‌دهد

کوالکام فناوری‌های شارژ بی‌سیم و سیمی جدیدی را ارائه می‌دهد


باتوجه به بزرگ‌تر شدن ابعاد کلی گوشی‌های هوشمند، مصرف باتری نیز افزایش یافته و بسیاری از کمپانی‌های تولید کننده تلفن همراه تکنولوژی‌های شارژ سریع خود را ارائه دادند تا حداقل کاربر باتری گوشی خود را با سرعت بیشتری شارژ کند.

کوالکام که فناوری شارژ سریع خود را در سال 2013 معرفی کرد به تازگی از نسخه جدیدی از این تکنولوژی صحبت کرده که قرار است سرعت شارژ باتری گوشی‌های هوشمند را تا سه برابر افزایش دهد. به گفته کوالکام تکنولوژی جدید شارژ سریع این کمپانی بدون افزایش قیمت و یا کاهش عمر باتری، سرعت شارژ را تا حد زیادی بالا می‌برد.

البته باید توجه داشت که فناوری شارژ سریع جدید کوالکام که Quick Charge 5.0 نام دارد لزوما در آینده‌ای نزدیک ارائه نخواهد شد. در واقع فعلا انتظار می‌رود که این کمپانی بر روی بهبود تکنولوژی +Quick Charge 4 خود کار کند.

کوالکام

در حال حاضر ویژگی Dual Charge این کمپانی باتری یک گوشی هوشمند را در مدت 15 دقیقه تا 50 درصد شارژ می‌کند. توان خروجی شارژر در این حالت از طریق انتقال جریان از دو مسیر به صورت همزمان، به 18 وات افزایش یافته است. حالا این کمپانی با اضافه کردن یک مسیر دیگر فناوری جدیدش را تحت عنوان Triple Charge معرفی نموده که توان خروجی 32 وات و دفع حرارت بهتر را ارائه می‌دهد.

علاوه بر بهبودهای صورت گرفته در شارژرهای سیمی، کوالکام از فناوری جدید شارژ بی‌سیم True Fast خود نیز رونمایی کرده که با استفاده از قابلیت Dual Charge توان خروجی پدهای شارژ را به 15 وات افزایش می‌دهد. این عدد مقداری بیشتر از محدود 12 واتی کنونی محسوب شده و به نظر می‌رسد استاندارد مذکور در چیپست جدید اسنپدراکون 8150 که اوایل سال آینده عرضه می‌گردد به کار گرفته خواهد شد.

منبع: wccftech

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید