کوالکام مانع رقابت میان تولیدکنندگان میشود

کوالکام مانع رقابت میان تولیدکنندگان میشود


در پستی که از اتاق خبر کمپانی اینتل توسط Steven Rodgers منتشر شد، ذکر شده کوالکام واقعا در مورد برخی پنتت ها، هیچ مالیکت معنوی ندارد، همراه سخت افزار باشید.

 

Rodgers اشاره میکند این کمپانی، یعنی کوالکام بارها و بارها دیگران را با قدرت و نفوذی که دارد به طرق مختلف و مبالغ گوناگون متهم کرده است. برای نمونه در چین یک میلیارد دلار، 850 میلیون دلار در کره، 1.2 میلیارد دلار در کمیسیون اروپا و 773 میلیون دلار در تایوان دیگران را با رویکرد خارج کردن از گردونه رقابت محکوم کرده است. Intel میگوید این رفتار در نهایت باعث افزایش قیمت برای مصرف کنندگان و کاهش نوآوری میشود. هدف این اقدامات کوالکام از سوی اینتل اینگونه تعریف شده که Qualcomm قصد ندارد از ایده های جدید دفاع کند بلکه هدف چیزی جز در دست گرفتن رهبری بازار تراشه های مدرن مودم توسط کوالکام نیست، که البته در نهایت این رفتار و مدل کسب و کار به مصرف کننده نهایی آسیب خواهد رساند.

 

به نظر میرسد اینگونه رفتارهای ضد رقابتی در ذهن علاقه مندان به سخت افزار خواهد ماند و همانطور که اینتل اظهار کرد، اتخاذ چنین رویکردهایی از سوی کمپانی ها در نهایت به ضرر مصرف کنندگان نهایی تمام خواهد شد.

 

منبع TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید