کورتانا و قابلیت جستجوی ویندوز 10 در به‌روزرسانی 19H1 از یکدیگر جدا می‌شوند!

کورتانا و قابلیت جستجوی ویندوز 10 در به‌روزرسانی 19H1 از یکدیگر جدا می‌شوند!


آیا شما نیز از ادغام دستیار مجازی کورتانا و قابلیت جستجوی محتویات سیستم‌عامل ویندوز 10 با یکدیگر رنج برده و از این تصمیم مایکروسافت آزرده خاطر می‌باشید؟ خوشبختانه کمپانی مذکور سرانجام خواسته کاربران خود را شنیده و بنای جداسازی دو المان مذکور از یکدیگر را در به‌روزرسانی 19H1 پلتفرم خود در پیش گرفته است.

کورتانا

همان‌طور که در تصویر فوق می‌توانید مشاهده کنید، قابلیت جستجوی محتویات و دستیار مجازی کورتانا از یکدیگر متمایز شده و هرکدام آیکون‌های منحصر به فرد خود را در نوار وظیفه دریافت کرده‌اند. ویژگی جستجوی محتویات ویندوز 10 اکنون از کنسول و زیرساخت‌های کاملاً اختصاصی خود برخوردار بوده و میزان دسترسی دستیار مجازی کورتانا به فایل‌های شخصی کاربران نیز با کاهش بیشتری همراه شده است. آقای Albatros در این باره گفته است:

“طراحی دستیار مجازی کورتانا سرانجام از حالت Flyout پیش‌فرض خود به ماهیتی تحت عنوان بوم‌گونه در حال تغییر بوده و قابلیت‌های خود را با حداقل انسداد با محتویات موجود فراهم می‌آورد.”

دستیار مجازی کورتانا و قابلیت‌های منحصر به فرد آن نظیر جستجو محتویات با استفاده از صوت و عدم نیاز به دسترسی فیزیکی به صفحه‌کلید و تایپ مطالب درزمینهٔ سهولت در انجام برخی از فعالیت‌ها می‌تواند بسیار تأثیرگذار بوده و لایق دریافت تمرکزی ویژه از جانب کمپانی مایکروسافت می‌باشد.

منبع: MSPowerUser

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید