کیبورد مک‌بوک پرو جدید با روشی بهتر از ورود گرد و غبار جلوگیری می‌کند

کیبورد مک‌بوک پرو جدید با روشی بهتر از ورود گرد و غبار جلوگیری می‌کند


مدتی پیش بود که اپل نسخه‌ی بروز شده مک‌بوک پرو را با نسل جدید پردازنده‌های اینتل معرفی کرد. حال علاوه بر بروزرسانی‌های صورت گرفته در بخش‌های سخت‌افزاری شاهد تغییراتی گسترده در قسمت کیبورد این محصول هستیم تا تجربه‌ای بهتر را نسبت به نسل گذشته در اختیار کاربران قرار دهد. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

هنگامی که افراد iFixit به بررسی صفحه کلید مک‌بوک 15 اینچی می‌پرداختند، دریافتند که در زیر هر کلید یک غشای سیلیکونی قرار داده شده است تا اطمینان حاصل شود که گرد و غبار و ذرات ریز دیگر به داخل آن نفوذ نخواهد کرد. بنابر این موضوع صفحه‎‌کلید این محصول که در نسل پیشین شکایات مشتریان را به همراه داشته بود توسط کوپرتینویی‌ها حل شده است.

مک‌بوک

این نوآوری اپل در اوایل سال جاری آغاز شد نشان می‌داد که اپل در حال بررسی راه حلی مناسب برای اصلاح این مشکل است تا رضایت مشتریان را بازگرداند. حال در همین راستا اپل پوششی پلاستیکی را به عنوان ساختاری نگهبان معرفی کرده و درباره آن توضیح داده است. این محافظ برای کمک به هرچه کمتر شدن ورود آلوده‌ کننده‌هایی نظیر گرد و غبار و دیگر ذرات، در قسمت زیرین هر دکمه در صفحه کلید مک‌بوک جدید قرار داده شده‌اند.

این غشای محافظ هیچ تماسی با پایه‌ی کلیدها نخواهد داشت و حتی هنگام فشردن کامل کلید نیز یک واشر بین آن‌ها قرار گرفته تا محیطی حائل را برای جلوگیری از تماس ایجاد نماید. در واقع عدم تماس آن با پایه و قسمت‌های دیگر هر کلید عمر آن را افزایش داده و همچنین اطمینان حاصل می‌کند تا هیچ‌گاه از پایه جدا نشود.

مک‌بوک

این تغییر هرچند کوچک، ضرروی تلقی می‌شد تا علاوه بر راحت کردن خیال کاربران از ورود ذرات به داخل آن و قفل شدن کلید، صدای کلیدها را نیز کاهش داده تا به بهترین عملکرد در میان رقبا برسد.

نظر شما درباره تغییرات اعمال شده بر روی صفحه‌کلید مک‌بوک‌های جدید چیست؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید