گزارش مالی سه ماهه‌ی دوم 2018 سونی حاکی از فروش تنها 2 میلیون واحد گوشی هوشمند دارد

گزارش مالی سه ماهه‌ی دوم 2018 سونی حاکی از فروش تنها 2 میلیون واحد گوشی هوشمند دارد


سونی به تازگی گزارش مالی خود را برای سه ماهه‌ی دوم سال جاری منتشر کرده است که کاهش فروش این شرکت در بخش گوشی‌های هوشمند را نشان می‌دهد. طبق گزارش انتشار یافته، ژاپنی‌ها تنها موفق به فروش 2 میلیون واحد دستگاه شده‌اند که نسبت به فروش 3.4 میلیون واحدی در سه ماهه‌ی دوم سال گذشته، بسیار کمتر است. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

این آمار فروش حاکی از درآمد 1.18 میلیارد دلاری و کاهش 27 درصدی آن نسبت به سال 2017 می‌باشد. دلیل اصلی این فروش ضعیف، ژاپنی‌ها و اروپایی‌ها تلقی می‌شوند که در این زمینه تمایل کمتری از خود نشان داده‌اند.

سونی

با این حال این کمپانی در سایر بازارهای جهان فروش نسبتا ثابتی داشته و کاهش یا افزایش قابل توجهی را در آن شاهد نیستیم. همچنین این گزارشات سونی را مجبور به پیش‌بینی و اصلاح محاسبه درآمد و میزان فروش خود تا پایان سال 2018 کرده است. به طوری که در ابتدای سال، سونی درآمدی 5.74 میلیارد دلاری را از فروش 10 میلیون واحد گوشی هوشمند تا پایان 2018 پیش بینی کرده بود که به دلیل کاهش قابل توجه آن در سه ماهه‌ی دوم سال، سونی به فروش 9 میلیون دستگاه و درآمد 5.47 میلیارد دلاری قانع شده است.

برای جبران این سود، احتمالا شاهد استراتژی جدیدی از سوی ژاپنی‌ها باشیم. با این حال انتظار می‌رود تا در سال آینده و ورود فناوری 5G به این صنعت، سونی بتواند تا در نهایت با رشدی قابل توجه ثروت خود را بازگرداند.

به نظر شما سونی موفق به فروش 9 میلیون دستگاه تا پایان سال 2018 خواهد شد؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: GSMArena

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید