گزارش مالی 2019 کمپانی اینتل؛ رشد درآمد در بخش کامپیوترهای شخصی

گزارش مالی 2019 کمپانی اینتل؛ رشد درآمد در بخش کامپیوترهای شخصی


به نقل از منابع معتبر، به تازگی کمپانی اینتل گزارش مالی سال 2019 میلادی خود را منتشر کرده که حاکی از رشد درآمد این غول تکنولوژی برای بخش کامپیوترهای شخصی (PC) است. در ادامه این مطلب با رسانه سخت افزار همراه باشید.

اینتل

شرکت اینتل را با پردازنده‌های کامپیوترهای شخصی و البته دیگر تولیدات محبوب آن شناخته می‌شود. اینتل به تازگی گزارش مالی سال میلادی جاری خود را منتشر کرده که اطلاعات مربوط به سه ماهه اول است. پس از افت و خیزهای مکرر در بازار «کامپیوترهای شخصی»، اینتل با این حال توانسته است تا سهم خوبی از فروش را برای خود داشته باشد. به کنار از افزایش فروش در بخش PC، شرکت اینتل در قسمت سرور با کاهش میزان سهم بازار مواجه شده است و در مجموع با در نظر گرفتن تمامی اطلاعات، گزارش مالی این شرکت با سال گذشته چندان متفاوت نیست.

گزارش مالی که اینتل از سه ماهه اول سال 2019 میلادی منتشر کرده حاکی از دست یابی به 16.1 میلیارد دلار بوده است. حال اگر رقم 16.1 میلیارد دلار از درآمد سه ماهه اول اینتل را نسبت به سال گذشته مقایسه کنیم، نتیجه آن درآمد ثابت و نبود تفاوت چندانی است. افزون بر این، اینتل 4 درصد از میزان حاشیه سود عملیاتی خود را از دست داده و حال مقدار 56.6 درصد را برای خود دارد.

اینتل

اینتل از سال گذشته از نظر ارزش مالی سهام کمی با کاهش روبرو شد. سهام شرکت اینتل در ابتدا سال 2018 میلادی برابر با 0.93 دلار برای هر واحد بود و حال با گذشت افت 6 درصدی ارزش این سهام در سال جاری به 0.87 دلار رسیده است. از سوی دیگر، اینتل برای بخش لپ‌تاپ‌ها از نظر هر واحد فروش کمی کاهش را به دنبال داشت اما افزایش میانگین قیمت مسبب رشد درآمد برای این شرکت شده است. در بخش لپ‌تاپ اینتل توانست به شکل کلی 13 درصد درآمد بیشتری را داشته باشد و در کنار آن، از سود 7 درصد بیشتر نیز برای بخش پردازنده‌های دسکتاپ برخوردارد.

شرکت مورد صحبت پیشتر از نسل جدیدی از پردازنده‌های خود تحت نام Ice Lake را معرفی کرد. نسل جدید پردازنده‌های این کمپانی از فناوری ساخت 10 نانومتری برخوردار بوده که در نتیجه با کارایی بیشتر می‌توانند فروشی با موفقیت کامل داشته باشند. حال اگر این مورد به گزارش مالی شرکت اینتل افزوده شود، می‌توان گفت Ice Lake نیز باعث افزایش قابل توجه درآمد برای اینتل خواهد بود. بخش سرور نیز با 6 درصد کاهش درآمد نسبت به سال گذشته، درآمد 4.9 میلیارد دلاری را برای اینتل داشت.

منابع: TechPowerUp و anandtech

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید