گوشی هوشمند OnePlus 6T از اپلیکیشن ARCore پشتیبانی می‌کند

گوشی هوشمند OnePlus 6T از اپلیکیشن ARCore پشتیبانی می‌کند


همان‌طور که احتمالا می‌دانید گوشی هوشمند OnePlus 6T قرار است ماه آینده عرضه شود. تا به این لحظه اطلاعات مختلفی در خصوص پرچمدار جدید وان‌پلاس منتشر شده و می‌توان گفت اکنون دیگر بسیاری از موارد را راجع به این گوشی هوشمند می‌دانیم. روز گذشته خبری منتشر شده بود که ادعا می‌کرد این گوشی هوشمند در تاریخ 17 اکتبر عرضه خواهد شد.

اما براساس شایعه‌ای جدید ظاهرا باید منتشر یک ویژگی جدید و البته جالب در این گوشی هوشمند باشیم. گوگل اخیرا ARCore خود در پلی‌استور را بروزرسانی کرد و برخی از کاربران علاقه‌مند در وب‌سایت Android Authority به کالبدشکافی و بررسی دقیق این اپلیکیشن پرداخته‌اند. آنها موفق به کشف یک نکته جالب در مورد پشتیبانی ARCore از تعداد زیادی گوشی‌ هوشمند شده‌اند. در لیست گوشی‌های هوشمندی که با این اپلیکیشن سازگاری دارند نام OnePlus 6T نیز وجود دارد.

اپلیکیشن ARCore از یک سیستم کالیبراسیون ویژه‌ای برخوردار است که برای هر دستگاهی که از آن پشتیبانی کند، ارائه می‌دهد. این کاربران با دسترسی یافتن به فایل‌های کالیبراسیون موفق شدند فایلی را با عنوان OnePlus6T شناسایی کنند.

این گوشی هوشمند از یک نمایشگر Teardrop برخوردار است که در واقع یک ناچ به شکل قطره آب در قسمت بالایی صفحه نمایش می‌باشد. وان‌پلاس در این محصول جم هدفون 3.5 میلی‌متری را حذف نموده و حسگر اثرانگشت زیرصفحه‌ای را برای نخستین بار ارائه کرده است.

ARCore

همان‌طور که در این تصویر می‌بینید، وان‌پلاس 6تی تنها گوشی هوشمندی نیست که از اپلیکیشن ARCore پشتیبانی می‌کند. مطابق انتظاری که داشتیم گلکسی نوت 9 و ASUS ROG را نیز می‌توان در این لیست مشاهده کرد. اما نکته اینجاست که پشتیبانی اپلیکیشن مذکو تنها به این لیست محدود نمی‌شود.

همچنین از این لیست می‌توان دریافت که گوشی هوشمند Nokia 9 نیز در حال ساخت می‌باشد. به همین دلیل می‌توان انتظار داشت نوکیا پرچمدار جدیدش را به زودی معرفی کند.

براساس گزارشی جدید، OnePlus 6T بر روی واقعیت افزوده یا AR تمرکز ویژه‌ای داشته و حرف T در نام این گوشی هوشمند نشان از بهبود چند ویژگی نسبت به نسخه اصلی دارد.

منبع: wccftech

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید