گوشی iPhone XR پرفروش‌ترین گوشی نیمه نخست 2019

گوشی iPhone XR پرفروش‌ترین گوشی نیمه نخست 2019


این روزها، قیمت گوشی‌های هوشمند، به خصوص مدل‌های رده بالا به شدت افزایش یافته و بسیاری از کاربران دیگر قدرت خرید آنها را ندارند. در این بین اما محصولات میان رده با بازه قیمتی مناسب‌تر، به عنوان گزینه‌های ایده‌آل برای این دسته از کاربران مطرح می‌شوند. شاید همین دلیل باعث شده تا گوشی iPhone XR اپل فروش بسیار خوبی را تجربه کند. با اینکه قیمت پایه 749 دلاری این گوشی هوشمند اصلا ارزان حساب نمی‌شود، اما به هر حال باز هم نسبت به پرچمدارانی مانند آیفون ایکس‌اس و ایکس‌اس مکس، صدها دلار ارزان‌تر برایتان آب می‌خورد!

به همین دلیل اگر به شما بگوییم که iPhone XR در نیمه نخست سال 2019 در صدر جدول گوشی‌های هوشمند پرفروش قرار گرفته، نباید تعجب کنید. براساس نتایج جدیدترین تحلیل‌های صورت گرفته توسط موسسه IHS Market، تقریبا 26.9 میلیون دستگاه از این گوشی هوشمند مقرون به صرفه در بازه زمانی مذکور به فروش رسیده که رقم قابل توجهی محسوب می‌شود.

iPhone XR

مقام دوم در این لیست به Galaxy A10 سامسونگ با فروش 13.4 میلیون عددی، یعنی تقریبا نصف میزان فروش آیفون ایکس‌آر، رسیده است. البته از آنجایی که تنوع محصولات سامسونگ به مراتب بیشتر از چیزیست که اپل ارائه می‌دهد، مجموع فروش سامسونگ بالاتر است.

در بین مدل‌های پرچمدار آیفون اپل، آیفون ایکس‌اس مکس با فروش تنها 9.6 میلیون دستگاه عملکرد چندان خوبی نداشته و در مقام نهم جای می‌گیرد. این نخستین باری نیست که در خصوص سهم بالای iPhone XR از بازار گوشی‌های هوشمند، خبری می‌شنویم. پیش‌تر نیز گزارش شده بود که این گوشی هوشمند 39 درصد از مجموع آیفون‌های فروخته شده در دسامبر 2018 را به خود اختصاص داده است.

باتوجه به این آمار و ارقام می‌توان به آسانی دریافت که این گوشی هوشمند عملکرد بهتری را نسبت به آیفون‌های پرچمدار اپل به نمایش گذاشته است. انتظار می‌رود اپل فردا نسخه‌ای جدید از آیفون ایکس‌آر را به همراه رم بیشتر و دوربین‌های بهبود یافته معرفی کند. منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید