گوگل لنز به صورت همزمان با دوربین گوشی پیکسل 3 کار می‌کند

گوگل لنز به صورت همزمان با دوربین گوشی پیکسل 3 کار می‌کند


اگر قصد استفاده از ابزار گوگل لنز را دارید دو راه پیش‌رو خواهید داشت؛ یا اپلیکیشن مخصوص آن را اجرا نمایید و یا اینکه از اپلیکیشن یا سرویسی مانند Google Assistant که این ابزار را به صورت داخلی در خود دارد استفاده کنید.

اگرچه هر دو روش کاملا در دسترس و قابل استفاده هستند، اما اگر از طرفداران گوشی‌های هوشمند سری پیکسل باشید باید این خبر خوش را به شما بدهیم که گوگل پیکسل 3 تجربه‌ای به مراتب راحت‌تر را به کاربر ارائه خواهد داد. به نظر می‌رسد سرویس Google Lens به صورت همزمان (Real Time) با دوربین این گوشی هوشمند قابل استفاده می‌باشد.

گوگل لنز

براساس توییتی که توسط ایشان آگاروال منتشر شده می توان یک ویدیوی کوتاه از عملکرد دوربین گوگل پیکسل 3 را مشاهده کرد که طی آن آیتم‌های مختلفی تشخیص داده می‌شوند. البته این ویدیو پس از مدت نسبتا کوتاهی حذف شد، اما به گفته XDA که آن را مشاهده نموده، در این ویدیو اساس کارت‌های ویزیتی در مقابل دوربین گوگل پیکسل 3 قرار داده شد و به لطف ابزار گوگول لنز، دوربین گوشی کارت ویزیت و آدرس ایمیل موجود بر روی آن را تشخیص داد.

با تشخیص آدرس ایمیل به کاربر گزینه‌ای ارائه می‌شود تا در صورت تمایل از طریق اپلیکیشن Gmail یک ایمیل را برای آدرس مذکور ارسال نماید. اگرچه این قابلیت خاصی نبوده و به راحتی در اپلیکیشن Google Lens نیز در دسترس می‌باشد، اما این که قابلیت مذکور را به صورت داخلی در اپلیکیشن دوربین گوشی داشته باشید به شما این امکان را می‌دهد تا مثلا برنامه دوربین را به صورت مستقیم از لاک اسکرین اجرا نموده و به سرعت مواردی که مدنظرتان هست را با کمک دوربین تشخیص دهید.

باید تا 9 اکتبر صبر کنیم و ببینیم آیا گوگل واقعا چنین قابلیتی را با دوربین پیکسل 3 و پیکسل 3 ایکس‌ال و سرویس گوگل لنز خود ارائه می‌کند یا خیر.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید