گوگل نقش خود در کاهش تعمدی کارایی وب‌سایت یوتیوب در مرورگر اج را تکذیب کرد

گوگل نقش خود در کاهش تعمدی کارایی وب‌سایت یوتیوب در مرورگر اج را تکذیب کرد


یکی از کارمندان کمپانی مایکروسافت و همچنین از طراحان سابق نرم‌افزار مرورگر اج اخیراً در جدیدترین گفته خود اظهار داشته است که گوگل به‌منظور ایجاد مشکلات ناخواسته در مرورگر نامبرده هنگام اجرای ویدئوهای مختلف به به‌روزرسانی وب‌سایت خود پرداخته است. بر طبق گفته وی، تغییرات انجام پذیرفته در زیرساخت یوتیوب منجر به آن شده‌اند تا کارایی مرورگر اج با کاهش چشمگیری همراه شده و استفاده‌کنندگان را عملاً از به‌کارگیری آن بازدارند.

یوتیوب

فرد مربوطه اظهار داشته است که کمپانی گوگل به افزودن نوعی دستور پنهان div در ماورای ویدئوهای یوتیوب جهت کاهش کارایی مرورگر اج و همچنین تمامی نرم‌افزارهایی که به استفاده از موتور شتاب‌دهنده سخت‌افزاری کمپانی مایکروسافت جهت پخش فیلم‌های ویدئویی استفاده می‌کنند پرداخته است. کمپانی گوگل نقش خود در بروز مشکلات پیش آمده را تکذیب کرده و اظهار داشته است که توسعه‌دهندگان یوتیوب با هدف ایجاد اختلال در بهینه‌سازی‌های دیگر نرم‌افزارهای مرورگر به ایجاد تغییرات در وب‌سایت مذکور نپرداخته و نخواهند پرداخت:

“گوگل به افزودن کدهای مخرب و طراحی شده برای ایجاد اختلال در بهینه‌سازی‌های دیگر نرم‌افزارهای مرورگر نپرداخته و در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به مرتفع‌سازی باگ‌های کشف شده اقدام می‌نماید.”

کارمند کمپانی مایکروسافت که به نام جاشوآ شناخته می‌شود اظهار داشته است که کمپانی گوگل دائماً به ایجاد تغییرات گوناگون در اپلیکیشن‌های خود از جمله YouTube می‌پردازد. برخی از دگرگونی‌های انجام شده منجر به ایجاد تغییرات مختلف در راندمان مرورگرهای توسعه یافته توسط دیگر کمپانی‌های فعال نظیر مایکروسافت شده‌اند. وی همچنین اظهار داشته است که یکی از اصلی‌ترین دلایل کمپانی مایکروسافت به استفاده از موتور EdgeHTML در بطن نرم‌افزار مرورگر خود به عدم برخورداری منابع جهت پاسخ‌گویی به تغییرات مکرر انجام شده توسط گوگل با هدف ایجاد اختلال در کارایی دیگر نرم‌افزارهای رقیب باز می‌گردد.

این اولین بار نیست که کمپانی گوگل به کاهش عمدی کارایی وب‌سایت یوتیوب در دیگر نرم‌افزارهای مرورگر رقیب متهم شده است. آقای کریس پترسون، مدیر برنامه کمپانی موزیلا نیز پیشتر در طی توییت‌های مختلفی اظهار داشته است که کارایی وب‌سایت نامبرده در مرورگرهای فایرفاکس و اج نسبت به کروم پنج برابر کمتر می‌باشد.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید