گیگابایت از مادربرد AORUS X399 XTREME رونمایی کرد، یک مادربرد واقعا حرفه ای!

گیگابایت از مادربرد AORUS X399 XTREME رونمایی کرد، یک مادربرد واقعا حرفه ای!


گیگابایت امروز به معرفی مادربرد پرچم دار سوکت TR4، برای پردازنده های AMD Ryzen Threadripper پرداخت، همراه سخت افزار باشید.

 

این مادربرد میتواند با نسل دوم پردازنده های Ryzen که تا 32 هسته پردازشی فیزیکی دارند کار کند. VRM این مادربرد همانند دیگر مادربردهایی که از سوی سایر تولیدکنندگان در این پلتفرم تولید شده، تقویت شده است و قادر است به پردازنده هایی که نیاز به برق بیشتری دارند، به راحتی خدمت رسانی کند. برق مادربرد به وسیله اتصال پورت 24 پین ATX، دو EPS با 8 پین و البته یک اتصال اختیاری 6 پینی PCIe تأمین میشود.

 

اسلات های توسعه این برد اصلی شامل چهار PCIe 3.0 x16 میشود که میتوان از آنها به صورت دو x16 یا یک x16 به همراه دو x8 و یا چهار x8 استفاده نمود. 3 پورت M.2 سیم بندی شده به وسیله PCIe 3.0 به چشم میخورد. در کنار این پورت، رابط های SATA 6Gbps به تعداد 6 عدد وجود دارد که 4 تا از آنها مستقیم به CPU متصل هستند.

صدای خروجی اصلی به وسیله ESS Sabre DAC تولید میشود و دیگر 8 کانال صوتی را تراشه Realtek ALC1220VB تحت کنترل خود گرفته است. البته Sabre به نوعی زیر سایه ALC1220VB عمل میکند ولی کاربر سیستم صوتی را یک پارچه میبیند. به 4 طریق میتوان از امکانات شبکه این مادربرد حرفه ای استفاده نمود. یک 10 GbE ساخت Aquantia، دو 1 GbE تحت کنترلر i219-V اینتل و یک Wi-Fi داخلی Intel 9260 به همراه پشتیبانی از Bluetooth 5.0، تمام امکاناتی هستند که در خصوص شبکه به آن نیاز دارید و البته در اختیار نیز خواهید داشت.

در مجموع ده پورت USB 3.1 در عقب برد وجود دارد که 8 عدد از آنها 5Gbps و دو عدد دیگر 10Gbps هستند. هر یک از این دو نوع USB یک عدد نوع C نیز دارند. پنل جلویی هم میتواند تا چهار پورت یو اس بی 5 Gbps را میزبانی کند. در انتها نباید امکانات RGB را از قلم انداخت. قیمت این مادربرد حرفه ای 499.99 دلار تعیین شده است.

منبع TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید