یک برنامه از پیش نصب شده باعث خطر برای اطلاعات دارندگان لپ‌تاپ‌های Dell شد

یک برنامه از پیش نصب شده باعث خطر برای اطلاعات دارندگان لپ‌تاپ‌های Dell شد


بنا بر آخرین اخبار منتشر شده در حوزه فناوری، یک برنامه پیش فرض نصب شده بر روی لپ تاپ های شرکت Dell موجب در خطر افتادن اطلاعات تمامی دارندگان شده است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

اگر از دارندگان لپ‌تاپ‌های شرکت Dell هستند، بنا بر این احتمالا اطلاعات شخصی شما نیز در خطر است. به تازگی برخی از محققان امنیتی یک مشکل را در نرم افزار SupportAssist پیدا کردند. این برنامه به صورت انحصاری برای کمپانی Dell بوده و به صورت پیش فرض بر روی اغلب لپ‌تاپ‌های این کمپانی نصب شده است. کارایی این برنامه پاکسازی فایل‌های بی استفاده و زائد، بهینه سازی سیستم، اعمال برخی از تنظیمات ضروری به صورت خودکار و بروزرسانی درایورها و نرم‌افزاری‌های مهم است.

برنامه مذکور کاملا مفید بوده و می‌توان گره گشای بسیاری از دارندگان این سری از لپ‌تاپ‌ها است. با این تنها نکته نادیده امکان هک شدن این دستگاه‌ها به دلیل نقص امنیتی موجود در این برنامه است. با این حال مهاجم می‌تواند از طریق این برنامه بدافزارهای خود را بر روی دستگاه هدف نصب کند. در چند روز گذشته  یکی از متخصصان حوزه امنیت پس از تهیه یک لپ تاپ G3 از کمپانی Dell متوجه این مشکل شد و این موضوع را گزارش داده است.

مشکل امنیتی مربوط به نگارش 3.2.0.90 از برنامه SupportAssist و همچنین نگارش‌های بروزتر آن است. توصیه می‌شود برای مدتی این برنامه را از لپ‌تاپ خود حذف کنید و منتظر رفع اشکال امنیتی گزارش شده باشید.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید