AMD از نخستین پردازنده های نسل جدید رونمایی کرد

AMD از نخستین پردازنده های نسل جدید رونمایی کرد


AMD امروز به رونمایی از نسل دوم پردازنده های Ryzen 3000 ویژه دستگاه های همراه با ضخامت کم، سری 300 پردازنده های Athlon و نسل هفتم پردازنده های سری A پرداخت، همراه سخت افزار باشید.

 

AMD افزود در سه ماهه نخست سال 2019 گیمرها، سازنده های بازی و علاقه مندان سخت افزار میتوانند با استفاده از نرم افزار Radeon Software Adrenalin از حداکثر قدرت و قابلیت های سیستم های مبتنی بر پردازنده های Ryzen با کارت های گرافیک رادئون بهره مند گردند. مدیران AMD اظهار امیدواری کردند با طیف وسیع و متنوعی از پردازنده ها جدید خود، که در اختیار تولید کنندگان لپ تاپ ها و دستگاه های قابل همراه قرار خواهد گرفت، بتوانند علاوه بر رفع نیاز کاربران به قدرت پردازشی بالا، عمر باطری دستگاه ها را نیز با مصرف کم این پردازنده ها تضمین کنند.

 

پردازنده های جدید AMD در حال حاضر سریع ترین پردازنده های موجود برای سیستم های قابل حمل باریک به شمار می آیند. این پردازنده ها با امکاناتی نظیر Wake on Voice، Modern Standby و 4K HDR Streaming عرضه میگردند. پردازنده Ryzen 7 3700U در مقایسه با رقیب خود یعنی Intel Core i7-8550U6 حدودا 29 درصد سریع تر است و AMD Ryzen 5 3500U نیز در مقایسه با Intel Core i5-8250U حدودا 14 درصد سرعت بالاتری دارد. کاربران علاقه مند اکنون میتوانند نسل نخست دستگاه های مجهز به این پردازنده ها را از برندهای Acer، Asus، Dell، HP، Huawei، Lenovo و سامسونگ خریداری کنند.

 

پردازنده های سری A برای دستگاه های Google Chromebook ساخته شده و قابلیت های محاسباتی ایده آل و مناسب، مروروب، کارهای روزمره و هر آنچه کاربران عادی و خانگی به آن نیاز دارند را شامل میشوند. A6-9220C حدودا در مرور وب 23 درصد و 24 درصد نیز در اجرای برنامه ها از Intel Pentium N4200 و Celeron N3350 سریع تر است. همچنین این پردازنده در اجرای نرم افزار آفیس نیز 74 درصد از دو پردازنده مذکور از کمپانی Intel سریعتر است. اما در خصوص نرم افزارهای ادیت عکس نیز A6-9220C از دو پردازنده کمپانی رقیب جلو زده و 42 درصد عملکرد بهتری دارد. اگر به بازی ها تحت وب نیز علاقه دارید باید گفت A6-9220C حدودا 43 درصد از N4200 و N3350 سریعتر بوده و در این میدان نیز گوی سبقت را از رقیب ربوده است.

 

مدیران کمپانی های Google ، HP، Acer، Lenovo و Asus در سخنرانی های خود از همکاری با AMD اظهار امیدواری کرده اند و اعلام کردند امید دارند با استفاده از پردازنده های جدید AMD بتوانند نیاز کاربران را برای دستگاه هایی با قدرت و سرعت پردازش مناسب برطرف کرده و عمر باتری دستگاه های خود را نیز با این پردازنده های کم مصرف افزایش دهند.

 

منبع TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید