iMac جدید اپل بر سلامت کاربران نظارت دارد

iMac جدید اپل بر سلامت کاربران نظارت دارد


بنا بر تازه ترین اخبار فناوری منتشر شده، اپل قصد دارد تا نظارت بر سلامتی مصرف کنندگان را توسط یک حسگر با کامپیوترهای شخصی نیز همراه کند. در ادامه این مطلب با رسانه سخت افزار ایران همراه باشید.

iMac

نتیجه آماری و میزان استفاده از رایانه‌های شخصی امروزه بیش از پیش شده است. ساعت‌ها استفاده از رایانه‌های شخصی بی شک دلایلی محکم و کاری خود را دارد تا هر فرد با تمرکز چندین ساعت مشغول کار باشد، اما تنها چیزی که این میان کمتر مورد اهمیت قرار خواهد گرفت سلامتی است. کمپانی اپل که ادعای طرر فکر متفاوت در ارائه محصولات خود را داد، تنها ساعت های هوشمند اپل واچ خود را با سنور سلامت همراه کرده است که در حین استفاده، وضعیت سلامتی مصرف کننده رصد می‌شود. آخرین اخبار نیز در همین موضوع حاکی از تلاش کمپانی اپل برای افزودن این امکان به رایانه‌های iMac است.

اخیرا یک پتنت با نام « دستگاه الکترونیکی قابل حمل مجهز به حسگر زیستی » توسط کمپانی اپل به ثبت رسیده است که خبر مورد اشاره ما را تایید کرده است. تا به زمان نگارش این مطلب جزئیاتی از نحوه به کارگیری چنین قابلیتی مشخص نشده و تنها می توان گمانه زنی‌هایی را در این زمینه داشت. ممکن است این کمپانی سنسورهای مرتبط را با کیبرد های iMac همراه کند که واضح است سبب افزایش قیمت چشمگیری برای کیبردهای بعدی این کمپانی خواهد بود. به کارگیری حسگرهای سلامتی کاربر در ترک‌پد (TrackPad) نیز می‌تواند یکی از احتمالات باشد، حتی قرار گیری این حسگرها با تاچ آیدی نیز برای محصولات سری مک بوک نیز ممکن است. نظر شما درباره این تصمیم کمپانی اپل چیست؟

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید