آموزش نحوه تغییر شماره سیم کارت در شبکه اجتماعی تلگرام (Telegram)

آموزش نحوه تغییر شماره سیم کارت در شبکه اجتماعی تلگرام (Telegram)


بدون شک وجود مکانیسم و یا سیستمی ایمن جهت نام‌نویسی و ثبت‌نام در قالب شبکه‌های اجتماعی مختلف نظیر تلگرام از جمله اصلی‌ترین ویژگی‌های موجود جهت اعتماد کاربران و همچنین مسیری به‌منظور ورود به دنیای بستر مورد انتخاب فرد به شمار می‌رود. همان‌طور که مستحضر هستید نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام ثبت‌نام کاربران و مصرف‌کنندگان جدید خود را مستقیماً بر پایه سیستم درج شماره تلفن همراه و ارسال کد احراز هویت به قالب آن دایر ساخته است.

بر این اساس فرد جدیدالورود جهت دسترسی به بستر شبکه باید در ابتدا شماره سیم‌کارت خود را وارد ساخته و پس از دریافت رمز مربوطه مجدداً آن را نیز به نرم‌افزار تسلیم سازد؛ بر همین اساس تمامی فعالیت‌های فرد اعم از ارسال و دریافت پیغام، همگام‌سازی فهرست مخاطبان، ساخت بسته‌های استیکر، ربات و … تماماً به شماره منتسب به حساب کاربری گره خورده و حذف آن به عدم دسترسی به تمامی اطلاعات منتهی می‌گردد، حال سؤال مهمی که ممکن است پیش آید این است که اگر فردی قصد داشته باشد تا شماره دستگاه تلفن همراه خود را تغییر داده و بستر نرم‌افزارهای پیام‌رسان خود نظیر تلگرام را نیز حفظ نماید باید چه عملی را پیاده سازد؟ آیا ساخت یک حساب کاربری جدید جهت انجام این مهم امری ضروری به شمار می‌رود؟

در حالی که طیف وسیعی از کاربران نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام بر این باورند که تغییر شماره تلفن همراه در شبکه اجتماعی نامبرده به معنای ساخت حسابی تازه‌نفس با استفاده از شماره جدید و عدم دسترسی به اطلاعات اکانت پیشین می‌باشد، اما سازندگان و توسعه‌دهندگان شبکه مذکور قابلیت تغییر شماره تلفن همراه را مستقیماً از طریق برنامه سمت مشتری فراهم آورده و این مهم را در اختیار مصرف‌کنندگان خود قرار داده‌اند که در این نوشته قصد پرداختن به نحوه چگونگی آن را در سر داریم.

فعالیت‌های کاربران در قالب شبکه اجتماعی تلگرام تماماً در قالب سرورها و سرویس‌دهنده‌های ابری کمپانی نگهداری گشته و لذا تغییر شماره تلفن همراه به معنای عدم دسترسی به اطلاعات حساب پیشین نمی‌باشد. بر همین اساس اگر شخصی بنای تغییر سیم‌کارت خود را در پیش گیرد، تمامی مفروضات وی اعم از گفتگوهای انجام پذیرفته، فهرست مخاطبین و … به حساب جدید منتقل می‌گردند.

برای این منظور کافی است تا ابتدا نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام را بر روی دستگاه تلفن همراه و یا رایانه شخصی خود گشوده و سپس به بخش تنظیمات مراجعه نمایید.

اکنون بر روی شماره فعلی حساب کاربری خود یک مرتبه کلیک نمایید؛ مشاهده می‌کنید که صفحه جدید دربردارنده توضیحات در خصوص امکان تغییر سیم‌کارت و عدم حذف اطلاعات پس از آن به نمایش در می‌آید که با کلیک نمودن بر روی گزینه Change Number می‌توانید به مرحله بعد مراجعه کنید.

تلگرام

حال پس از کلیک نمودن بر روی کلید مذکور، کادر محاوره‌ای کوچک دیگری نمایان می‌گردد که با انتخاب گزینه OK، مشاهده می‌کنید که صفحه جدید جهت تغییر شماره حساب در دسترسی قرار می‌گیرد.

فرآیند تغییر شماره سیم‌کارت دقیقاً بر پایه ثبت‌نام در قالب شبکه انجام پذیرفته و هیچ‌گونه تغییر دیگری را میزبان نمی‌باشد. برای این منظور کافی است تا فرد شماره جدید خود را همراه با کد کشور در کادرهای تعبیه شده وارد کرده و پس از ارسال کد احراز هویت مجدداً آن را نیز درج نمایید.

تلگرام

اکنون شماره سیم‌کارت تغییر یافته و اطلاعات حساب پیشین نیز تماماً به حساب جدید منتقل گشته‌اند. فرآیند انتقال مفروضات در برخی از موارد ممکن است کمی به طول انجامد.

در انتها ذکر این نکته نیز ضروری است که تغییر شماره سیم‌کارت به نمایش آن برای تمامی مخاطبینی که شماره پیشین شما را در تلفن همراه ذخیره نموده‌اند منتهی گشته و این مهم نباید حتماً به‌صورت دو طرفه و متقابل نیز انجام پذیرفته باشد (فرد شماره شما را داشته، اما از آن بی‌خبر باشید)، لذا دقت به این مهم پیش از اقدام به انجام دستورالعمل نوشته فعلی امری ضروری به شمار می‌رود.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید