آیا آیپد پروهای 2020 اپل از حسگر ToF بهره خواهند برد؟

آیا آیپد پروهای 2020 اپل از حسگر ToF بهره خواهند برد؟


بی تردید وقتی صحبت از عکاسی با موبایل می‌شود، آیپدهای اپل گزینه‌های ایده‌آلی برای این کار محسوب نمی‌شوند. اگرچه دوربین‌های به کار رفته در آیپدهای جدید توانمندی‌های خوبی داشته و شاید امکان ثبت تصاویر با کیفیت را نیز برای شما فراهم می‌کنند، اما نسبت به سطح عملکرد آیفون‌ها به طور محسوسی در جایگاه پایین‌تری قرار می‌گیرند.

اما بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده، به نظر می‌رسد اپل قصد دارد در سیستم دوربین آیپد پروهای 2020 خود از یک حسگر ToF نیز استفاده کند. اگر برای اولین بار است که نام این حسگر را می‌شنوید باید بگوییم که مخفف عبارت Time of Flight بوده و وظیفه آن اندازه‌گیری فاصله بین حسگر دوربین و سوژه‌ای است که قصد عکاسی از آن را دارید. از توانمندی‌های این حسگر گاهی در واقعیت افزوده نیز استفاده شده و تصاویر با مقیاس دهی و پرسپکتیو بهتری در معرض دید کاربر قرار می‌گیرند.

حسگر ToF

اگر اخبار پیرامون محصولات اپل را دنبال می‌کنید حتما می‌دانید که مینگ-چی کو، تحلیلگر شناخته شده و البته معتبر محصولات اپل پیش‌بینی کرده این کمپانی در آیفون‌های 2020 خود از چنین حسگری استفاده خواهد کرد. به همین دلیل این شانس تا حد زیادی وجود دارد که اپل در آیپد پروهای جدید خود نیز قابلیت مذکور را به کاربران ارایه نماید.

آیپدهای اپل معمولا به عنوان دستگاه‌های بهره‌وری طبقه‌بندی شده و بسیاری از کاربران، نقاشی، طراحی، ویرایش عکس، تایپ و کارهایی از این قبیل را در آیپد خود به انجام می‌رسانند. اما اگر اپل حسگر ToF را نیز به قابلیت‌های آیپد پروهای 2020 خود اضافه کند بدون شک این دستگاه‌ها می‌توانند در مقیاس صنعتی و همچنین در نقشه برداری سه بعدی مورد استفاده قرار بگیرند. به هر حال اپل هنوز هیچ حرفی در خصوص این قابلیت نزده و همه چیز در حد حدس و گمان است.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید