آیا دوربین فول‌فریم و پرچمدار Nikon D6 چهارم سپتامبر معرفی می‌شود؟

آیا دوربین فول‌فریم و پرچمدار Nikon D6 چهارم سپتامبر معرفی می‌شود؟


مدتی هست که شایعاتی مبنی بر آمادگی نیکون برای عرضه جدیدترین دوربین DSLR پرچمدار خود تحت عنوان Nikon D6 به گوش می‌رسد. براساس اطلاعات که توسط وب‌سایت Nikon Rumors منتشر شده بود، انتظار می‌رفت که این کمپانی دوربین جدیدش را در ماه اکتبر عرضه کند، اما حالا گزارش جدید نوکیشیتا این احتمال را مطرح نموده که احتمالا دوربین D6 نیکون را زودتر از زمان مذکور در بازار شاهد خواهیم بود.

به گزارش این وب‌سایت، دوربین DSLR رده بالای نیکون احتمالا هفته آینده و در تاریخ 4 سپتامبر معرفی خواهد شد. از آنجایی که رونمایی دوربین در ماه سپتامبر اتفاق می‌افتد، احتمالا عرضه آن به بازار نیز در ماه‌های پایانی سال 2019 و یا اوایل 2020 انجام خواهد شد. بنابراین نباید انتظار داشته باشید که به این زودی‌ها دستتان به این دوربین قدرتمند برسد.

از نظر مشخصات فنی، گفته شده برجسته‌ترین ویژگی و در واقع برگ برنده Nikon D6 لرزشگیر مبتنی بر حسگر آن است. این نوع لرزشگر برخلاف انواع مبتنی بر لنز، نگرانی و دغدغه بسیاری از عکاسان حرفه‌ای که به لنزهای متعددی نیاز دارند را برطرف خواهد کرد، چرا که پیش از این برای بهره‌مندی از قابلیت لرزشگیر تصویر باید لنزهای گران قیمت‌تری را می‌خریدند و حتی اگر از نظر بودجه هم مشکلی نداشتند، گاهی لنز مورد نظر با لرزشگیر داخلی را پیدا نمی‌کردند.

Nikon D6

اما به لطف لرزشگیر داخلی Nikon D6 که در واقع مبتنی بر حسگر عمل می‌کند، کاربر هر لنزی را که به دوربین متصل کند از این قابلیت بسیار کارآمد و حتی ضروری برای برخی سبک‌های عکاسی، بهره خواهد برد.

از دیگر مشخصات این دوربین پرچمدار می‌توان به حسگر با دقت موثر 24 مگاپیکسلی، قابلیت فیلمبرداری 4K با نرخ 60 فریم بر ثانیه و همچنین زمان نوردهی بالا اشاره نمود. هنوز جزییاتی در خصوص قیمت احتمالی این دوربین منتشر نشده، اما اگر مراسم رونمایی در 4 سپتامبر برگزار شود، به زودی اطلاعات کاملی به دست خواهیم آورد.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید