آیفون‌های 2019 اپل به همراه شارژر USB-C عرضه می‌شوند

آیفون‌های 2019 اپل به همراه شارژر USB-C عرضه می‌شوند


اپل به طور آهسته در حال جایگزینی پورت‌های USB-C با پورت‌های لایتنینگ است و بدین ترتیب انتظار می‌رود در دستگاه‌‌های جدید این کمپانی دیگر شاهد این پورت‌های انحصاری نباشیم. در حال حاضر تمامی مدل‌های لپ‌تاپ‌های مک‌بوک از پورت‌های ثاندربولت 3 و USB Type-C بهره برده و دیگر شاهد پورت‌های USB 3.0 و DisplayPort نیستیم.

این موضوع در عین حال که یک پیشرفت محسوب می‌شود اما یک مشکل نیز هست؛ کاربران آیفون و آیپد دیگر امکان اتصال مستقیم این دستگاه‌ها به مک‌بوک‌های جدید را نداشته و باید از آداپتور استفاده کنند. به همین دلیل اپل در آیپد پروهای 2018 خود از پورت USB-C استفاده کرد و به نظر می‌رسد در سیاست جدید اپل این پورت جایگاه ویژه‌ای داشته باشد. براساس توییتی که توسط ChargerLAB منتشر شده، ظاهرا آیفون‌های 2019 اپل به همراه یک شارژر یواس‌بی از نوع C عرضه خواهند شد.

شارژر USB-C

البته توجه داشته باشید که صرفا شارژر عرضه شده به همراه آیفون از نوع یواس‌بی-سی بوده و پورت گوشی همچنان از نوع لایتنینگ خواهد بود. در واقع اپل قصد دارد یک کابل تبدیل USB-C به Lightning را در بسته‌بندی آیفون‌های جدید خود ارایه کند. بدین ترتیب کاربران قادر خواهند بود تا به آسانی آیفون خود را به مک‌بوک‌های جدید متصل نمایند.

همچنین شایعاتی به گوش می‌رسند که حاکی از تصمیم اپل برای حذف کامل پورت‌های لایتنینگ در دستگاه‌های جدید و جایگزینی آن با USB Type-C هستند. در حال حاضر می‌توانیم سیاست جدید اپل را در آیپد پروهای جدیدش ببینیم و به احتمال زیاد این اتفاق در آینده‌ای نزدیک برای گوشی‌های آیفون و سایر دستگاه‌های اپل نیز رخ خواهد داد.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید