افزایش سهم کارت‌های گرافیک AMD به بیشترین میزان خود نسبت به سه سال گذشته

افزایش سهم کارت‌های گرافیک AMD به بیشترین میزان خود نسبت به سه سال گذشته


چند روز گذشته در مورد گزارش جدید وب سایت معتبر Jon Peddie و تحقیقات این مجموعه در خصوص کارت‌های گرافیک رده دسکتاپ در سه ماهه چهارم سال 2017 صحبت کردیم. طبق اطلاعات جمع آوری شده از فروش و عرضه محصولات مورد نظر مشخص شده است که دلیل اصلی خرید کارت‌های گرافیک هنوز مبحث بازی‌های کامپیوتری بر روی پلتفرم PC می‌باشد چرا که گیمرها و علاقه‌مندان به بازی‌های رایانه‌ای با وجود گرفتن سهم زیادی از بازار کارت گرافیک توسط ماینرها (3 میلیون عدد)، هنوز آمار بیشتری از خرید را به خود اختصاص داده‌اند.

کارت‌های گرافیک

همانطور که طی خبر اخیر اشاره کردیم، از ابتدای سال 2017 توزیع کارت‌های گرافیک برای شرکت AMD پس از گذشت هر سه ماه نزدیک به %8.08 افزایش داشته است، این تغییرات بازار کارت‌ گرافیک باعث افزایش سهم AMD به بیشترین میزان خود نسبت به سه سال گذشته شده است.

سهم کلی کارت‌های گرافیک رده دسکتاپ AMD از سه ماهه سوم 2017 تا زمان حاضر نزدیک به %6.5 افزایش یافته است که مجموع سهم این کمپانی را تا رقم %33.7 گسترش داده است. در سمت دیگر کمپانی انویدیا با %6.5 کاهش سهم و با در اختیار گرفتن %66.3 از بازار کارت‌های گرافیک رده دسکتاپ همچنان در این بخش حکم‌فرمایی می‌کند اما با این حال AMD با کمک ماینرها موفق شده است تا سهم خود را تا میزان قابل توجهی افزایش دهد.

  منبع: Anandtech

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید