افزایش سهم کمپانی AMD از بازار فروش پردازشگرهای گرافیکی

افزایش سهم کمپانی AMD از بازار فروش پردازشگرهای گرافیکی


بر طبق جدیدتری گزارش‌های منتشره از جانب شخص Jon Peddie، سهم پردازشگرهای گرافیکی رایانه‌های شخصی در یک چهارم دوم سال 2019 میلادی به مقدار 0.6 درصد افزایش پیدا کرده است، اما این میزان در صورت بررسی سال به سال نمایانگر کاهشی به اندازه منفی 10.4 درصد می‌باشد. بر طبق اطلاعات قابل مشاهده از نمودار زیر، فروش محصولات تولیدی توسط کمپانی ای‌ام‌دی به میزان 9.8 درصد افزایش یافته است، این مقدار برای کمپانی انویدیا ثابت بوده و اینتل کاهشی برابر با 1.4 درصد را به خود دیده است.

اگرچه در زنجیره دستگاه‌های نوت‌بوک عدم قطعیت وجود دارد، تعداد گسترده‌ای از محصولات و سیستم‌های مختلف با برخورداری از مشخصات فنی خارق‌العاده، طول عمر مناسب باتری و وضوح تصویر بالا اخیراً معرفی و در معرض دید عموم قرار گرفته‌اند. دستگاه‌های نوت‌بوک با کارایی تخصصی که در فضایی بین سیستم‌های ورک‌استیشن و رایانه‌های شخصی پیشرفته قرار گرفته و برای استفاده حرفه‌ای طراحی و توسعه یافته‌اند در این معادله نقش پررنگی را به خود اختصاص می‌دهند، زیرا زیرساخت گرافیک در این دسته از ماشین‌ها از جمله کلیدی‌ترین نقاط موجود جهت فروش محصولات به شمار می‌رود.

افزایش سهم کمپانی AMD از بازار فروش پردازشگرهای گرافیکی

در دوره‌های فصلی گذشته، گستردگی فروش و حمل و نقل محصولات گرافیکی اغلب نسبت به یک چهار پیشین خود روند نزولی را نمایانگر می‌باشند، اما این موضوع در مورد یک چهارم دوم سال 2019 میلادی صادق نبوده و افزایش 0.6 درصدی سهم پردازشگرهای گرافیکی نسبت به یک چهارم اول سال جاری میلادی، نمایانگر تغییراتی بنیادین در این حوزه می‌باشد. اگرچه سهم پردازشگرهای فوق در سال جاری میلادی با فزونی همراه شده است، اما این میزان در مقایسه با نرخ میانگین 10 سال گذشته به اندازه 0.4 درصد کمتر می‌باشد. تعداد 76.7 میلیون واحد در یک چهارم دوم سال 2019 میلادی به‌صورت جهانی مورد حمل و نقل قرار گرفته‌اند. این میزان در مقایسه با یک چهارم دوم سال گذشته 8.93 میلیون واحد کمتر بوده و نمایانگر گرایش منفی بازار در بررسی‌های سال به سال می‌باشد.

منبع: TechPowerUP

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید