انتشار نقشه راه توسعه فناوری هوش مصنوعی توسط آژانس‌های فدرال آمریکا

انتشار نقشه راه توسعه فناوری هوش مصنوعی توسط آژانس‌های فدرال آمریکا


در روز دوشنبه، دوازدهم آگوست سال 2019 میلادی، کاخ سفید و انجمن ملی استانداردها و فناوری (NIST) در بیانیه‌ای مشترک از برنامه فدرال برای توسعه استانداردهای فنی جهت استفاده در حوزه هوش مصنوعی یا به عبارتی دیگر AI پرده برداشتند. برنامه فوق با دستور ضروری و اکید دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت ایالات‌متحده آمریکا درزمینهٔ حفظ برتری این کشور در حوزه هوش مصنوعی در ماه فبریه گذشته صادر و مورد اجرا قرار گرفته است.

هوش مصنوعی

فرمان اجرایی اشاره شده انجمن NIST را موظف به طراحی برنامه‌ای جهت اطمینان از این مهم که استانداردهای فنی، ریسک آسیب‌پذیری را در برابر حملات شکل گرفته از جانب افراد سودجو به حداقل ممکن کاهش می‌دهند داشته و نمایانگر اولویت‌های فدرال درزمینهٔ حفظ نوآوری و خلاقیت، اعتماد و اطمینان عمومی در سیستم‌هایی که از بستر هوش مصنوعی به‌عنوان فناوری اصلی خود بهره می‌جویند می‌باشد.

برنامه انجمن NIST علاوه بر پارامترهای اشاره شده، تمرکز ویژه‌ای را درزمینه‌های انجام تحقیقات برای درک بیشتر از قابلیت اطمینان فناوری هوش مصنوعی، پشتیبانی و گسترش ارتباط بین بخش‌های عمومی-خصوصی و افزایش همکاری بین کشورهای مختلف در این حوزه را نیز به خود اختصاص داده است. از جمله دیگر مفاد برنامه در دست تدوین می‌توان به ارائه راهنمایی و دستورالعمل برای آژانس‌های فدرال درزمینهٔ چگونگی استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای مأموریت‌های آینده آن‌ها اشاره کرد.

در هفته گذشته، کنسرسیوم انجمن محاسبات رایانه‌ای که از همکاری ویژه‌ای با بنیاد ملی علوم نیز برخوردار می‌باشد نقشه راهی 20 ساله برای انجام تحقیقات پیرامون موضوع هوش مصنوعی در کشور ایالات‌متحده آمریکا را نیز منتشر ساخته بود. نقشه راه به نمایش درآمده در حالت کلی از سه بخش اصلی از قبیل طراحی و ساخت یک زیرساخت هوش مصنوعی جهت استفاده در سیستم آموزشی، صنعت و دولت، آموزش یک نیروی کاری مبتنی بر هوش مصنوعی و سرمایه‌گذاری در حوزه تحقیقات هوش مصنوعی پایه‌ای تشکیل شده است.

منبع: TomsHardware

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید