اندروید 9 پای برای گوشی‌های هوشمند هواوی در راه است

اندروید 9 پای برای گوشی‌های هوشمند هواوی در راه است


بنا بر آخرین اخبار در حوزه اسمارت فون و تبلت‌ها، اندروید 9 پای بزودی برای چند گوشی هوشمند کمپانی هواوی منتشر خواهد شد. در ادامه این مطلب با وب سایت سخت افزار همراه باشید.

اندروید 9 پای

مرداد ماه امسال، نهمین سیستم عامل اندروید از سوی کمپانی گوگل معرفی شد که نام آن اندروید 9 پای است. این سیستم عامل بزودی برای بسیاری از اسمارت فون‌ها ، از جمله چند دستگاه بالا رده کمپانی هواوی عرضه خواهد شد. کمپانی هواوی به تازگی اعلام کرده است که سیستم عامل اندروید 9 پای برای چند اسمارت فون بالا رده این کمپانی از هفته آینده طی یک بروزرسانی عرضه خواهد شد، اما پیش از عرضه، این سیستم عامل توسط چندین سازنده چینی مورد سنجش قرار خواهد گرفت.

طبق اعلامیه رسمی کمپانی هواوی، رابط جدید EMUI 9.0 مبتنی بر سیستم عامل اندروید 9 پای است که در اواخر هفته جاری در خلال IFA 2018 معرفی خواهد شد. طبق آخرین داده‌ها سیستم عامل ذکر شده برای 9 اسمارت فون قرار است که عرضه شود. اولین اسمارت فون کمپانی هواوی که در طی یک بروزرسانی سیستم عامل جدید اندروید 9 پای را دریافت خواهد کرد، سری P20 خواهد بود که شامل P20 ، P20 Pro و P20 لایت است. هواوی میت 10، میت 10 پرو و میت 10 لایت نیز دومین گوشی‌های این کمپانی هستند که اندروید 9 پای را دریافت خواهند کرد.

اینکه چند گوشی هوشمند دیگر از سوی کمپانی هوای نهمین سیستم عامل اندروید پای را دریافت خواهند کرد، تا به حال از سوی کمپانی هواوی ذکر نشده است اما احتمال می‌رود تا دست کم دو دستگاه دیگر از سوی این کمپانی بزودی سیستم عامل اندروید 9 پای را دریافت کنند. بزودی، در روزهای آتی اطلاعات مبنی بر اینکه دیگر کدام گوشی‌های هوشمند کمپانی هواوی این سیستم عامل را دریافت خواهند کرد منتشر شده و این موضوع مشخص خواهد شد. از سوی دیگر، بسیار محتمل است تا سری آنر این سیستم عامل را بزودی دریافت کند.

منبع: Phonearena

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید