اپل مدل 16 اینچی MacBook Pro را امسال عرضه می‌کند

اپل مدل 16 اینچی MacBook Pro را امسال عرضه می‌کند


از زمانی که اپل تصمیم به حذف مدل 17 اینچی مک‌بوک پرو خود گرفت، مدل 15 اینچی در واقع بزرگترین عضو این خانواده محسوب می‌شود. اما همان طور که احتمالا شنیده‌اید، اپل در حال کار بر روی یک MacBook Pro 16 اینچی نیز هست که به احتمال زیاد باید تا پایان سال میلادی جاری به بازار عرضه شود. شایعه‌ای جدید نیز منتشر شده که این موضوع را تایید کرده است.

براساس این گزارش جدید، به نظر می‌رسد اپل قصد دارد مدل 16 اینچی از مک‌بوک پرو خود را در ماه‌های باقی مانده از سال جاری روانه بازار کند. همچنین باتوجه به اطلاعات منتشر شده، ظاهرا طراحی و ابعاد کلی این مدل با نسخه 15 اینچی تفاوتی ندارد. اپل با کاهش ضخامت حاشیه صفحه نمایش در این مدل، به ثابت نگه داشتن ابعاد کلی لپ‌تاپ کمک کرده است. بدین ترتیب کاربر نه تنها به نمایشگر بزرگتری دسترسی خواهد داشت، بلکه همزمان از همان قابلیت حمل مدل 15 اینچی نیز بهره می‌برد.

MacBook Pro

لپ‌تاپ MacBook Pro 16 اینچی به طور ویژه افراد حرفه‌ای و طراحان را مورد هدف قرار داده و از قیمت پایه 3000 دلاری برخوردار خواهد بود. برخی دیگر از تغییرات صورت گرفته در این لپ‌تاپ جدید مک‌بوک پرو اپل، در بخش صفحه کلید آن است که از مکانیزم جدید و بهینه‌تر قیچی بهره خواهد برد. در واقع اپل قصد دارد مکانیزم پروانه‌ای که تاکنون در لپ‌تاپ‌های این کمپانی مورد استفاده قرار می‌گرفت را به طور کامل کنار بگذارد..

به هر حال هنوز هیچ‌گونه اطلاعات رسمی از سوی اپل منتشر نشده و مشخص نیست این کمپانی چه زمانی نسخه 16 اینچی از مک‌بوک پرو خود را عرضه خواهد کرد.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید