اینتل دو مینی کامپیوتر NUC جدید را براساس پردازشگر مجتمع Gemini Lake معرفی کرد

اینتل دو مینی کامپیوتر NUC جدید را براساس پردازشگر مجتمع Gemini Lake معرفی کرد


امروز کمپانی اینتل دو مینی کامپیوتر NUC جدید را براساس پردازشگر مجتمع Gemini Lake معرفی کرده است. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

دو مینی کامپیوتر NUC تازه معرفی شده کمپانی در مدل NUC 7 PJYH و NUC 7 CJYH عرضه می‌شوند. هر دو مینی کامپیوتر از پردازنده‌های Gemini Lake برخوردار هستند که در مدل PJYH پردازنده Pentium Silver J5005 و در مدل CJYH پردازنده Celeron J4005 تعبیه شده است. پردازنده Pentium Silver J5005 از چهار هسته پردازشی، فرکانس پردازشی 2.4 گیگاهرتز، چهار مگابایت حافظه کش و پردازشگر گرافیکی مجتمع Intel UHD 605 و از سوی دیگر پردازنده Celeron J4005 از دو هسته پردازشی، فرکانس پردازشی 2.7 گیگاهرتز، چهار مگابایت حافظه کش و پردازشگر گرافیکی مجتمع Intel UHD 600 برخوردار است.

در این مینی کامپیوتر لازم است تا مصرف کننده حافظه اصلی اضافه کند. در بخش حافظه اصلی، دو اسلات SO-DIMM برای حافظه‌های DDR4 در این مینی کامپیوتر قرار گرفته است که تا 8 گیگابایت حافظه اصلی به صورت دو کانال را می‌توان نصب کرد. در بخش ذخیره سازی نیز یک درایو 2.5 اینچی هارد دیسک یا SSD را می‌توان افزود. بخش اتصالات نیز شامل یک شبکه WLAN از نوع 02.11ac، بلوتوث 5 و شبکه اترنت گیگابیت می‌شود. پورت‌های اتصال USB در این دو مینی کامپیوتر نیز شامل دو پورت USB 2 و دو پورت USB 3 دیگر است. برای خروجی تصویر کمپانی اینتل دو پورت HDMI را بکار گرفته است.

احتمال می‌رود قیمت این دو محصول در محدوده 299 الی 399 دلار باشد.

منبع: TechPowerUp

 

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید