اینتل نسل هشتم پردازنده‌های خود را برای لپ‌تاپ‌ها معرفی کرد

اینتل نسل هشتم پردازنده‌های خود را برای لپ‌تاپ‌ها معرفی کرد


طبق آخرین اخبار حوزه سخت افزارهای دیجیتال، به تازگی کمپانی اینتل نسل هشتم پردازنده‌های خود را برای نوت‌بوک‌ها الترابوک‌ها معرفی کرده است. در ادامه این مطلب با وب سایت سخت افزار همراه باشید.

اینتل

طبق اعلامی که از سوی کمپانی اینتل در گذشته منتشر شد، این کمپانی قرار بود تا سری جدیدی از پردازنده‌های خود را برای لپ‌تاپ‌ها عرضه کند. حال کمپانی اینتل، نسل هشتم پردازنده‌های خود را برای نوت‌بوک‌ها الترابوک‌ها معرفی کرده است. نسل جدید پردازنده‌های این کمپانی در سری Whiskey Lake و Amber Lake عرضه خواهند شد. نامگذاری پردازنده‌های جدید این کمپانی برای هر مدل، به ترتیب با پسوند U و Y همراه خواهد بود.

کمپانی اینتل در مجموع شش پردازنده جدید از سری Whiskey Lake و Amber Lake را معرفی کرده است. سری Whiskey Lake دارای توان حرارتی 15 وات و پردازشگر گرافیکی مجتمع UHD620 بوده و از سوی دیگر، سری Amber Lake با توان حرارتی تنها 5 وات و پردازشگر گرافیکی UHD615 مجتمع  همراه خواهند بود.

در سری Amber Lake شاهد پردازنده‌های ضعیف‌تری نسبت به Whiskey Lake هستیم. در مقابل کارایی کمتر، این پردازنده‌ها از توان گرمایی بسیار پایینی نیز برخوردارند که شاهد تاثیر چشمگیری در مصرف باتری لپ‌تاپ‌ها می‎‌توان بود. از سوی دیگر، پردازنده‌های Whiskey Lake نمونه‌های قدرتمند این سری را تشکیل دادند که پرچمدار این جمع مدل Core i7 – 8565U با چهار هسته پردازشی، هشت رشته پردازشی (Thread)، فرکانس پردازشی پایه 1800 مگاهرتز و در حالت توربو 4600 مگاهرتز و 8 مگابایت حافظه کش سطح سوم (L3) همراه است.

این پردازنده‌های جدید کمپانی اینتل، کمکی بزرگ برای تولید کنندگان لپ‌تاپ‌های کوچک، ظریف و باریک ابعاد خواهد بود. قیمت گذاری پردازنده‌های این کمپانی از 280 دلار آغاز شده و بسته به نوع تا 409 دلار است. افزون بر این مشخصات، یکی از نکات مهم پردازنده‌های جدید کمپانی اینتل، به کارگیری مودم اتصال بیسیم گیگابیتی در درون پردازنده است. تا پیش از این، جهت افزودن این شبکه، تولید کنندگان لپ‌تاپ‌ها در محصولاتی دیگر مجبور به استفاده و به کارگیری تراشه‌های شبکه از سوی کمپانی اینتل یا کمپانی‌های شخص ثالث دیگری بودند.

منبع: anandtech

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید