ایکس‌باکس نسل جدید بر روی فریم ‌ریت و زمان بارگذاری تمرکز دارد

ایکس‌باکس نسل جدید بر روی فریم ‌ریت و زمان بارگذاری تمرکز دارد


در جریان نمایشگاه E3 2019، که مدتی پیش برگزار شد، کمپانی مایکروسافت به طور رسمی تایید کرد که در حال کار بر روی نسل جدید کنسول بازی ایکس‌باکس خود است. هنوز اطلاعات زیادی در خصوص این ایکس‌باکس جدید در دست نیست، اما انتظار می‌رود این کنسول بازی به یک پردازنده AMD با طراحی سفارشی، رم GDDR6 و حافظه داخلی پرسرعت از نوع SSD مجهز باشد.

Xbox جدید مایکروسافت، براساس گزارشات منتشر شده تقریبا 4 بار سریعتر از ایکس‌باکس وان ایکس خواهد بود. فیل اسپنسر، رییس بخش ایکس‌باکس در مصاحبه‌ای با مجله گیم‌اسپات، جزییات جدیدی را در خصوص این کنسول بازی جدید افشا نمود. به گفته اسپنسر، فریم ‌ریت و زمان‌های بارگذاری، بخش‌هایی خواهند بود که مایکروسافت در کنسول جدید خود تمرکز ویژه‌ای بر روی آنها خواهد داشت. وی ادامه داد:

من فکر می‌کنم فریم ‌ریت و قابل بازی بودن عناوین جدید، بخش‌هایی خواهند بود که در کنسول ایکس‌باکس نسل جدید بر روی آنها متمرکز خواهیم بود. اینکه مطمئن شویم بازی‌ها سرعت بارگذاری بسیار بالایی داشته باشند و با بالاترین فریم ‌ریت ممکن اجرا شوند، برای ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. ما همچنین پلتفرم ویندوز را داریم و طبیعتا نتیجه تلاش‌هایمان در این پلتفرم نیز قابل مشاهده خواهد بود. کاربران از اجرای بازی‌ها با سرعت 60 فریم بر ثانیه لذت زیادی می‌برند، بنابراین اجرای عناوین نسل جدید با وضوح 4K به صورت 60 فریم بر ثانیه، یکی از بایدهای ما محسوب می‌شود.

ایکس‌باکس نسل جدید

زمانی که مایکروسافت کنسول بازی ایکس‌باکس وان را عرضه کرد، فریم‌ ریت و وضوح تصویر، یکی از مشخصه‌های اصلی بازاریابی آن به حساب می‌آمد، به طوری که بسیاری از بازی‌های مشترک بین ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 از نظر گرافیکی و سرعت اجرا با یکدیگر مقایسه شدند.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید