با کنترلر عجیب Haptic Revolver مایکروسافت آشنا شوید

با کنترلر عجیب Haptic Revolver مایکروسافت آشنا شوید


مایکروسافت هفته گذشته نتایج آخرین تحقیقات خود در زمینه واقعیت مجازی یا VR را به نمایش گذاشت و امروز این کمپانی دستگاهی با طراحی عملی تخیلی و عجیب به نام Haptic Revolver را معرفی کرده است.

برخلاف نام آن(اشاره به یک اسلحه کمری بسیار محبوب به نام ریولوِر)، Haptic Revolver در واقع هیچ ارتباطی با تیراندازی در دنیای مجازی و دشمنان غیرواقعی نداشته و در عوض با ارائه سطوح و کنترل‌های مختلف و قابل تعویض به کاربر امکان کنترل بازی را می‌دهد.

Haptic Revolver

همان‌طور که در تصاویر می‌توانید ببینید، در قسمت جلویی این کنترلر یک بخش با قابلیت چرخش قرار دارد که کاربر آن را با انگشت خود چرخانده و بر روی محتوای VR کنترل دارد.

این ابزار که با عنوان Wheel نیز شناخته می‌شود در واقع از یک چرخ متحرک با قابلیت حرکت به سمت بالا و پایین بهره می‌برد. این چرخ تماس‌های لمسی با یک سطح مجازی را رندر کرده و زمانی کاربر آن را بچرخاند، نیروهای برشی و حرکتی اعمال شده بر روی آن سطح رندر خواهند شد.

Haptic Revolver

کنترلر Haptic Revolver برای استفاده توسط انگشت اشاره طراحی شده است. این انگشت در شیار کوچک و مخصوصی جای گرفته و زمانی که کاربر یک سطح مجازی را لمس می‌کند، چرخ متحرک به سمت بالا حرکت کرده و با نوک انگشت تماس برقرار می‌کند. چرخش این بخش در واقع میزان اصطکاک بین نوک انگشت و آن سطح مجازی را شبیه‌سازی می‌کند. این شبیه‌سازی براساس سرعت و نحوه حرکت انگشت بر روی سطح مذکور صورت می‌پذیرد.

کاربرانی که موفق به تجربه Haptic Revolver شدند اذعان داشتند که شبیه‌سازی حرکات دست بسیار طبیعی می‌باشد. این کنترلر توسط گروهی از محققین با همکاری اریک ویتمیر از دانشگاه واشینگتون طراحی و توسعه یافته است.

 

   

منبع: mspoweruser

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید