برای نخستین بار دستگاه اسرارآمیز Google Atlas رویت شد

برای نخستین بار دستگاه اسرارآمیز Google Atlas رویت شد


گوگل این روزها به سختی در تلاش است تا جانشینی درخور و شایسته را برای لپ‌تاپ‌های سری پیکسل‌بوک خود ارائه دهد. این غول فناوری تقریبا دو سال پیش از این کروم‌بوک‌های جدید رونمایی کرده بود. در حالی که جدیدترین تلاش گوگل برای عرضه تبلت‌های Pixel Slate به‌عنوان گسترش هر چه بیشتر خانواده محصولات پیکسل عملا ناموفق بوده و این کمپانی به ناچار تصمیم به خروج از بازار تبلت‌ها را گرفت، به‌نظر می‌رسد هنوز هم نقشه‌های خوبی در سر داشته باشد.

باتوجه به تجربه بسیار بد و ناموفقی که گوگل در بازار تبلت‌ها داشت، این کمپانی در نهایت چندی پیش اعلام کرد که به‌طور کامل بر روی محصولاتی با فرم فاکتور مشابه کروم‌بوک‌ها و پیکسل‌بوک‌ها تمرکز خواهد نمود و از بازار تبلت‌ها خارج خواهد شد. براساس شایعاتی که اخیرا به گوش رسیده‌اند، این کمپانی قصد تولید دستگاه جدیدی موسوم به Google Atlas را دارد که ویژگی‌های سطح بالایی نظیر نمایشگری با وضوح 4K را ارائه خواهد نمود.

Google Atlas

برخلاف طراحی پیکسل‌بوک، این دستگاه از حاشیه صفحه نمایش بسیار باریکی بهره برده و در واقع مانند هر دستگاه دیگری که در سال 2019 عرضه می‌شود از طراحی مدرنی برخوردار خواهد بود. البته هنوز هیچ اطلاعاتی در خصوص طراحی احتمالی Google Atlas در اختیار نداریم. باتوجه به سیاست جدید گوگل که بازار تبلت‌ها را رها نموده و بار دیگر بر روی لپ‌تاپ‌های خود متمرکز شده، به نظر می‌رسد از زمان عرضه کرو‌م‌بوک پیکسل 2013 و پیکسل 2015،  این دستگاه سومین لپ‌تاپ با فرم فاکتور تاشو باشد که گوگل آن را به بازار عرضه خواهد نمود.

منبع: mspoweruser

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید