برخی از فونت‌های ویندوز 10 در مایکروسافت استور پولی هستند

برخی از فونت‌های ویندوز 10 در مایکروسافت استور پولی هستند


مایکروسافت فونت‌هایش را در مایکروسافت استور ارائه کرد تا کاربران با کمترین زحمتی آنها را پیدا و در سیستم خود نصب کنند. اما این طور که به نظر می‌رسد تمام این فونت‌ها رایگان نیستند. یک وب‌سایت آلمانی به نام ویندوز یونایتد متوجه شده که مایکروسافت در واقع برخی از این فونت‌ها را به منظور فروش در مایکروسافت استور ارائه نموده است.

اگرچه دریافت پول به ازای فونت‌های پرمیوم و حرفه‌ای به دور از منطق نیست، اما کاربران معمولا ترجیح می‌دهند این نوع محتوا به صورت رایگان ارائه شوند، خصوصا باتوجه به این موضوع که سیستم عامل ویندوز 10 نیز به صورت رایگان به دست کاربران نمی‌رسد.

اما از آنجایی که مایکروسافت در آینده‌ای نزدیک سیستم عامل ویندوز را به عنوان یک سرویس ارائه خواهد نمود، این کمپانی تغییراتی را در رویکردش ایجاد نموده و به نظر می‌رسد استراتژی‌های سخت‌گیرانه‌ای شامل تبلیغات و نصب اجباری برخی برنامه‌ها و بروزرسانی‌ها را در دستور کار قرار داده است.

ویندوز 10

ویندوز 10 در جولای 2015 ارائه شده و برای کاربران نسخه‌های قانونی ویندوز 7 و 8.1 به عنوان یک گزینه ارتقای رایگان برای 12 ماه بعد در دسترس قرار گرفت. اگرچه مسلما این ارتقا یک قابلیت کاملا اختیاری محسوب می‌شد اما در برخی از کامپیوترهای شخصی ویندوز 10 بدون اطلاع و رضایت کاربر نصب شده است.

اما مایکروسافت که مورد انتقاد و شکایت چندین مشتری قرار گرفت، خیلی زود این رویکرد را تغییر داد و حالا اتحادیه‌های مصرف‌کنندگان به دقت مراقب هستند تا حق کاربران ضایع نشوند.

اگرچه بعید به نظر می‌رسد غول نرم‌افزاری دنیا از بابت فروش فونت در مایکروسافت استور پول زیادی به جیب بزند، اما همین که راهی امن و مطمئن برای دریافت یا خرید فونت‌های پرمیوم و سفارشی برای کاربران پلتفرم ویندوز مهیا شده، قطعا نمی‌تواند خبر بدی محسوب شود.

در حال حاضر فونت‌های پرمیوم در وب‌سایت‌های ثالث به فروش می‌رسند، بنابراین مایکروسافت تلاش دارد تا این فونت‌ها را به صورت یکجا و متمرکز در فروشگاه نرم‌افزاری خودش ارائه نماید.

منبع: news.softpedia

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید