تجدید نظر در قیمت برخی از پردازنده‌های نسل نهم توسط کمپانی اینتل

تجدید نظر در قیمت برخی از پردازنده‌های نسل نهم توسط کمپانی اینتل


کمپانی اینتل در جدیدترین اقدام خود تجدیدنظری را در قیمت برخی از پردازنده‌های نسل نهم سری Coffee Lake Refresh به انجام رسانده و هماهنگی بیشتری را در فاکتور P/P به ارمغان آورده است. مدل‌های شامل کاهش قیمت در حالت کلی پردازشگرهای مبتنی بر پسوند “F” و “KF” را هدف قرار داده‌اند که در مقایسه با مدل‌های معمولی خود از پردازشگر گرافیکی مجتمع برخوردار نیستند. کاهش قیمت پردازنده‌های کمپانی اینتل در محدوده 5 تا 20 درصد متغیر بوده و بسیاری از تراشه‌های کلیدی و محبوب در میان گیمرها و افرادی که به دنبال سرهم‌بندی یک سیستم مناسب و مطلوب هستند را شامل شده است.

تجدید نظر در قیمت برخی از پردازنده‌های نسل نهم توسط کمپانی اینتل

پردازشگر رده ورودی و ارزان قیمت Core i3-9100F بیشترین کاهش قیمت را به خود دیده و اکنون به محصولی حائض توجه تبدیل شده است. این تراشه چهار هسته‌ای و چهار رشته‌ای اکنون با قیمتی معادل 97 دلار آمریکا در حال فروش می‌باشد که در مقایسه با قیمت اولیه 122 دلاری آن 20 درصد کمتر است. کمپانی اینتل سی‌پی‌یو Core i5-9400F خود را نیز شامل تخفیف کرده و قیمت آن را به 157 دلار کاهش داده است. این تراشه که از تعداد شش هسته فیزیکی و شش رشته پردازشی برخوردار است ابتدا با قیمت 182 دلار به بازار عرضه شده بود.

از جمله دیگر مدل‌های محبوب نسل نهم در میان گیمرها می‌توان به تراشه‌های Core i7-9700F و Core i7-9700KF اشاره کرد. دو تراشه اشاره شده که تعداد هشت هسته فیزیکی و هشت رشته پردازشی را در ساختار خود جای داده‌اند اکنون با قیمتی معادل 298 و 349 دلار به ترتیب در حال فروش می‌باشند. در انتها پردازنده Core i9-9900KF با 5 درصد کاهش قیمت (قیمت کنونی: 463 دلار) کمترین تأثیر را در میان دیگر محصولات به خود اختصاص داده است.

منبع: TechPowerUP

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید