تعمیر گلکسی نوت 10 پلاس 5G حتی از قبل هم دشوارتر است

تعمیر گلکسی نوت 10 پلاس 5G حتی از قبل هم دشوارتر است


خانواده گوشی‌‌های هوشمند گلکسی نوت سامسونگ هرگز امتیاز بالایی را در بخش تعمیرپذیری بدست نیاورده‌اند. گلکسی نوت 9 که سال گذشته توسط این شرکت کره‌ای به بازار عرضه شده بود نیز در کالبدشکافی‌های وب‌سایت معروف iFixit امتیاز  پایین 4 از 10 را بدست آورد که خب این یعنی تعمیرکاران برای تعمیر این گوشی هوشمند کار دشواری را پیش روی خواهند داشت. اما ظاهرا گوشی گلکسی نوت 10 پلاس 5G که به تازگی توسط سامسونگ عرضه شده از نظر طراحی داخلی و سختی فرآیند تعمیر پا را فراتر گذاشته است.

وب‌سایت iFixit به تازگی این گوشی هوشمند را کالبدشکافی نموده که در نهایت امتیاز بسیار پایین 3 از 10 را به آن داده است. اما چرا این امتیاز پایین به گلکسی نوت 10 پلاس 5G داده شده است؟ به گفته iFixit تمامی بخش‌های گوشی از جمله کاور پشتی و باتری و سایر اجزای داخلی با چسب متسحکمی به یکدیگر متصل شده‌اند و این بار سامسونگ حتی از مقدار بیشتری چسب استفاده کرده است.

گلکسی نوت 10 پلاس 5G

بزرگترین تغییر صورت گرفته درون گوشی، استفاده از یک مادربرد دو قسمتی (مشابه مادربرد استفاده شده در آیفون‌های جدید) است که باتوجه به طراحی خاصش، به صرفه‌جویی در فضای داخلی به مهندسین سامسونگ کمک کرده است. این طراحی شامل یک برد مادر و دختر می‌شود که به یکدیگر متصل بوده و جداسازی کابل اتصال متقاطع آنها بسیار دشوار است. متاسفانه تعویض باتری بدون جداسازی این اتصال امکان پذیر نیست.

سامسونگ این بار درون گلکسی نوت جدیدش از یک موتور ویبره مربعی استفاده نموده و به گفته کارشناسان iFixit تجربه لرزشی بهتری را به کاربران ارایه خواهد نمود. همچنین سه ماژول آنتن mmWave نیز به کار رفته‌اند که دو عدد در دو طرف گوشی و یکی دیگر نیز در زیر صفحه نمایش قرار گرفته‌اند. این آنتن‌ها قابلیت پشتیبانی از شبکه‌های ارتباطی نسل پنجم را برای Galaxy Note 10+ 5G فراهم آورده‌اند.

منبع: gizmochina

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید