توضیحات اینتل در مورد چشم‌انداز لیتوگرافی‌های 10 و 7 نانومتر این کمپانی

توضیحات اینتل در مورد چشم‌انداز لیتوگرافی‌های 10 و 7 نانومتر این کمپانی


آقای جورج دیویس، مدیر مالی ارشد اینتل در طی مصاحبه‌ای با رسانه Barron از وضعیت مالی این کمپانی و برنامه‌های محافظه‌کارانه آن تا حداقل سال 2023 میلادی پرده برداشت. نسل کنونی محصولات کمپانی اینتل در حال حرکت به سمت فناوری ساخت 10 نانومتر در قالب فازها و مراحل مختلفی می‌باشد. کمپانی اینتل در حال حاضر تخصیص لیتوگرافی 10 نانومتری خود را به پردازشگرهای دستگاه‌های قابل حمل و پردازنده‌های رده پیشرفته اختصاص داده و حوزه سیستم‌های رده مصرف‌کنندگان و پلتفرم‌های HEDT را همچنان توسط فناوری ساخت 14 نانومتر خود مورد پشتیبانی قرار داده است.

توضیحات اینتل در مورد چشم‌انداز فناوری ساخت 10 و 7 نانومتر این کمپانی

این در حالی است که کمپانی رقیب، یعنی ای‌ام‌دی نسل جدید ریز معماری پیشرفته Zen 2 و نسل سوم پردازنده‌های رایزن حوزه سیستم‌های رده دسکتاپ را بر مبنای فناوری ساخت 7 نانومتر DUV کمپانی TSMC طراحی و روانه بازار کرده است. آقای جورج دیوس در این باره گرفته است:

“ما همچنان تمرکز خود را بر رشد حاشیه ناخالصی از جمله بهره‌وری سرمایه تا طراحی محصولات قرار داده‌ایم. آنچه که پیشتر گفتیم، یعنی تأخیر در عرضه فناوری ساخت 10 نانومتر بدان معنی است که ما در مورد هزینه طراحی و توسعه واحدهای پردازنده مرکزی برای مدت زمانی نسبت به رقیب خود از دست پایین‌تری برخوردار هستیم.”

آقای جورج دیویس و رسانه Barron در مورد اهداف کمپانی اینتل درزمینهٔ عرضه فناوری ساخت 7 نانومتر نیز اطلاعاتی را با یکدیگر به اشتراک گذاشته و سخنانی را رد و بدل کرده‌اند. وی اظهار داشته است که انتظار می‌رود تا فرآیند تولید انبوه لیتوگرافی 7 نانومتر کمپانی اینتل در نیمه دوم سال 2021 میلادی شروع شود. او افزوده است:

“ما پیشتر اعلام کردیم که انتظار برتری رقیب خود در بازار پردازنده‌های رایانه‌ای را برای 18 تا 24 ماه آینده داشته و چشم‌انداز کمپانی اینتل نیز نمایانگر آن می‌باشد. دید ما نسبت به طبیعت رقابت شکل گرفته و تأثیر آن پس از ارائه پیش‌بینی بلند مدت ما در ماه مه سال جاری نسبت به قبل آن‌چنان تغیری را به خود ندیده است.”

منبع: TechPowerUP

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید