راه‌اندازی کمپین بر علیه کمپانی AMD از جانب اینتل

راه‌اندازی کمپین بر علیه کمپانی AMD از جانب اینتل


راه‌اندازی کمپین بر علیه کمپانی AMD از جانب اینتل

بدون شک طراحی و توسعه ریز معماری Zen در کارنامه ای‌ام‌دی نقطه عطفی چشمگیر به شمار رفته و بازگشت قدرتمند این کمپانی به بازارهای پردازنده‌های کامپیوتری کاملاً غیرقابل انکار می‌باشد. کمپانی اینتل در طرف مقابل پیوسته حضور AMD در این حوزه را نادیده گرفته و تنها اخیراً نسبت به این موضوع واکنشی را از خود نشان داده است. در نمایشگاه Gamescom سال جاری میلادی، کمپانی اینتل کمپینی را علیه کمپانی ای‌ام‌دی راه‌اندازی کرده و اعلام داشته است که پردازنده‌های Intel در حوزه “بنچمارک‌های جهان حقیقی” بهتر از همرده‌های رقیب خود عمل کرده و با ارائه اسناد و مدارک گوناگون نسبت به پشتیبانی از ادعای خود اقدام کرده است. آقای Troy Severson در این باره گفته است:

“یک سال پیش هنگامی‌که ما پردازنده i9-9900K را معرفی کردیم، این پردازشگر موفق به کسب عنوان قدرتمندترین سی پی یو در حوزه سیستم‌های سریع گیمینگ شد و حقیقتاً باید بگوییم که تاکنون چیزی تغییر نکرده است. این پردازنده همچنان قدرتمندترین سی پی یو موجود در بازار سیستم‌های گیمینگ به شمار می‌رود. حتماً شما نیز نسبت به بیانیه‌ها و اخبار اخیراً منتشر شده از جانب رقیب آگاه هستید. هنگامی‌که ما به بررسی عملکرد دو پردازنده 9900K و Ryzen 9 3900X در اجرای بازی‌های رایانه‌ای و بررسی‌های زمان حقیقی، نه تست‌های مجازی بپردازیم، کفه برتری ترازو به سمت پردازشگرهای ما متمایل است. پردازنده رقیب از تعداد 12 هسته فیزیکی برخوردار است، در حالی که این مقدار در مورد پردازشگر ما برابر با 8 عدد می‌باشد. آن‌ها کار بسیار بزرگی را در بستن فاصله موجود از خود نشان دادند، اما کمپانی اینتل همچنان قدرتمندترین پردازنده‌های موجود در حوزه گیمینگ را تحت اختیار داشته و ما در تلاش جهت حفظ این برتری هستیم.”

کمپانی اینتل اظهار داشته که پردازنده‌های کمپانی ای‌ام‌دی در سربارهای پردازشی مجازی از پتانسیل عملکردی بیشتری برخوردار هستند، اما در سناریوهای حقیقی نظیر بسته نرم‌افزاری آفیس، ادوبی لایت‌روم، فتوشاپ و …، پردازشگرهای اینتل می‌توانند بهتر ظاهر شوند.

منبع: TechPowerUP

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید