سامسونگ در Galaxy Note 10 از فرستنده IR استفاده می‌کند

سامسونگ در Galaxy Note 10 از فرستنده IR استفاده می‌کند


طبق انتظار سامسونگ باید فبلت Galaxy Note 10 خود را ماه آینده به‌طور رسمی معرفی کند، اما نیازی به گفتن نیست که یک ماه انتظار برای علاقه‌مندان دنیای گوشی‌های هوشمند زمان زیادیست! به‌تازگی شایعاتی به گوش می‌رسند که به یکی دیگر از ویژگی‌های احتمالی در این فبلت محبوب اشاره دارند. اگر این گزارش‌ها صحت داشته باشند سامسونگ در گلکسی نوت 10 از یک فرستنده IR یا مادون قرمز استفاده خواهد کرد.

براساس توییتی که توسط Evan Blass، فاش‌کننده معروف فضای مجازی منتشر شده، تصویری را مشاهده می‌کنیم که به‌نوعی وجود این قابلیت در نوت 10 را تایید می‌کند. این‌که فرستنده مادون ‌قرمز در این گوشی دقیقا به چه منظوری استفاده خواهد شد هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد اما تا به امروز معمولا از این قابلیت برای کنترل تلویزیون و یا سایر لوازم خانگی که امکان کنترل با یک ریموت مادون قرمز را دارند، استفاده می‌شده است.

فرستنده IR

اما هنوز نمی‌دانیم آیا سامسونگ با به‌کارگیری این قابلیت در نوت 10 قصد ارائه توانمندی‌های انقلابی جدید را دارد یا خیر. طبیعتا باتوجه به این‌که سامسونگ یکی از تولیدکنندگان اصلی انواع تلویزیون و کولر در دنیا محسوب می‌شود قابلیت کنترل این دستگاه‌ها توسط فرستنده IR نوت 10 بدون شک در اختیار کاربران قرار خواهد داشت.

به هر حال این گوشی هوشمند قرار است در هفتم ماه اوت سال جاری به‌طور رسمی رونمایی شود و هنوز اطلاعات دقیقی در خصوص مشخصات آن در دست نیست. انتظار می‌رود سامسونگ گلکسی نوت 10 را در دو نسخه معمولی و پلاس عرضه کند. همچنین شایعات حاکی از وجود بیش از دو نسخه و احتمالا مدل‌های Pro و یا حتی یک نسخه اختصاصی با قابلیت 5G هستند.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید