سرانجام مشکل Spectre و Meltdown در محصولات Haswell و Broadwell نیز مرتفع گردید

سرانجام مشکل Spectre و Meltdown در محصولات Haswell و Broadwell نیز مرتفع گردید


شرکت اینتل بعد از کش و قوس‌های فراوان سرانجام موفق شده است تا مشکل رخنه امنیتی Spectre و Meltdown را برای پردازنده‌های سری Haswell و Broadwell برطرف کند. در حالی که هفته گذشته در مورد آخرین به روز رسانی میکروکدهای محصولات سری Skylake ،Kaby Lake و Coffee Lake صحبت کردیم، به نظر می‌رسد که حالا نوبت به آپدیت میکروکد پردازنده‌های Haswell و Broadwell رسیده است تا آسیب‌پذیری‌های Spectre و Meltdown در محصولات طراحی شده براساس این معماری‌ها نیز مرتفع گردد.

Meltdown

طبق گزارش‌های جدید منتشر شده به نظر می‌رسد که شرکت Via اسناد مرتبط با راهنمای ویرایش میکروکدهای پردازنده‌ها را اخیرا به روز رسانی کرده است و این شواهد بیانگر تغییرات زیادی در بخش میکروکدهای محصولات Haswell و Broadwell توسط شرکت اینتل می‌باشد. همانطور که حتما تا حالا اطلاع پیدا کرده‌اید این چرخه آپدیت میکروکدهای پردازنده‌ها پس از کشف آسیب‌پذیری‌های امنیتی موسوم به Spectre و Meltdown طی چند ماه گذشته از سوی کمپانی‌های سازنده ریز پردازنده‌ها تا به الان ادامه داشته است.

اگرچه اینتل با برطرف کردن مشکل مورد نظر در سری زیادی از محصولات خود گام بسیار مهمی جهت پوشش رخنه‌های امنیتی  Spectre و Meltdown برداشته است اما برنامه آپدیت میکروکدها به پایان خود نرسیده‌اند و اینتل هنوز در حال کار بر روی میکروکدهای محصولات سری قدیمی Sandy Bridge و Ivy Bridge است.

Meltdown

آپدیت‌های بخش میکرو کد پردازنده‌ها به صورت مستقیم در اختیار کاربران و مصرف‌ کنندگان عادی قرار نخواهد گرفت و اینتل تغییرات اعمال شده در میکرو کدها را تنها از طریق شرکت‌های فعال در بخش تولید مادربردها و مدارات اصلی کامپیوتری منتشر خواهد کرد و در ادامه سازندگان مورد نظر به روز رسانی‌های انجام شده را به وسیله ارتقاء سیستم بایوس محصولات خود در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

  منبع: Techpowerup

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید