سه مادربرد X470 دیگر ایسوس رویت شد؛ PRIME ،TUF و STRIX

سه مادربرد X470 دیگر ایسوس رویت شد؛ PRIME ،TUF و STRIX


در ماه آوریل سال میلادی جاری کمپانی AMD پردازنده های RYZEN 2 خود را با معماری +Zen به صورت رسمی عرضه می کند. در طی این جریان، شرکای کمپانی AMD نیز مادربرد های مبتنی بر چیپست X470 خود را عرضه خواهند کرد. پیش از عرضه رسمی، اولین تصاویر از یک مادربرد X470 ایسوس و بسته بندی مادربرد Crosshair VII Hero این کمپانی به بیرون درز پیدا کرد. حال تصاویر و مشخصات فنی از سری  PRIME ،TUF و STRIX مادربردهای X470 ایسوس نیز منتشر شده است.

 

برای مشاهده تصاویر با کیفیت اصلی بر روی آنها کلیک کنید

   

تولید ۵ مادربرد X470 کمپانی ایسوس تا به حال بنا بر اطلاعات در دسترس قرار گرفته تایید شده است:

  1. PRIME X470-PRO
  2. TUF X470-PLUS GAMING
  3. ROG STRIX X470-F GAMING
  4. ROG STRIX X470-I GAMING
  5. ROG CROSSHAIR VII HERO / (WIFI)

پیشتر خبر تصویر بسته بندی مادربرد ROG CROSSHAIR VII HERO منتشر شد و حال چهار مدل دیگر از سری TUF ،Prime و STRIX مادربردهای X470 کمپانی ایسوس رویت شده و عرضه آنها تایید می‌شوند. مادربرد Prime X470-Pro از سه درگاه PCIe X16، چهار درگاه حافظه اصلی DDR4 و چیپ صوتی Crystal Sound برخوردار است. مدل STRIX F و مدل STRIX I هر دو از برند تجاری گیمینگ ROG STRIX برخوردار بوده و دارای سه درگاه PCIE X16، چهار درگاه حافظه اصلی DDR4، دو درگاه M.2 و چیپ صوتی SupremeFX بهره‌مند هستند. مادربرد X470 TUF Plus با برند تجاری TUF از رده محصولات با دوام این کمپانی است که در این مدل دو درگاه PCIE X16، دو درگاه M.2 و چهار درگاه حافظه اصلی DDR4 را می‌توان مشاهده کرد. همچنین شبکه اترنت هر سه مادربرد نیز تحت کنترلر U31G1 است.

 

برای مشاهده تصاویر با کیفیت اصلی بر روی آنها کلیک کنید

     

از سوی دیگر طبق اطلاعاتی که از سوی مشخصات مادربرد Prime X470 Pro یافت می‌شود، می‌توان شاهد افزایش توان کنترلر حافظه (IMC) در پردازنده‌های RYZEN 2 بود. در نسل اول از پردازنده‌های RYZEN، محدودیت فرکانس حافظه اصلی به 3200 مگاهرتز منتهی می‌شد، اما بر اساس مشخصات تصویر فوق، بر روی مادربرد ذکر شده می‌توان حافظه‌های DDR4 با حداکثر فرکانس 3466 مگاهرتز را نیز نصب کرد.

 

منبع: VideoCardz

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید