سونی به دنبال ساخت گوشی تاشدنی با سنسورهای درون‌صفحه‌ای

سونی به دنبال ساخت گوشی تاشدنی با سنسورهای درون‌صفحه‌ای


اکثر کمپانی‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در حال کار بر روی محصولات تاشدنی خود هستند اما سونی یکی از کمپانی‌هایی بود که هیچ خبری را در این خصوص از سوی آنها نشنیده‌ایم. به تازگی اسناد پتنتی جدید از سوی این تولیدکننده ژاپنی رویت شده که طرح این کمپانی برای یک گوشی هوشمند با قابلیت تاشدن را نشان می‌دهد. اما شاید نکته‌ای که محصول تاشو سونی را خاص می‌کند به‌کارگیری تمامی سنسورها درون صفحه نمایش است که حداقل فعلا چنین چیزی را در بین طرح‌های دیگر شرکت‌ها شاهد نبوده‌ایم.

در این پتنت می‌توان قابلیت انعطاف‌پذیری صفحه نمایش به سمت جلو و عقب را به همراه یک سنسور فشار، شتاب‌سنج و دماسنج مشاهده نمود. علاوه بر این سونی معتقد است در این طراحی می‌تواند سنسورهای دیگری مانند سنسور تصویر(تشخیص حضور نور) و سنسور مقاومت را نیز در زیر صفحه ‌نمایش جای داد. این سنسورها به گوشی کمک می‌کنند تا به‌صورت دقیق‌تری تشخیص دهند کاربر دستگاه را به‌ چه صورتی در دست گرفته است. بدین ترتیب رابط کاربری نیز می‌تواند متناسب با اطلاعات به‌دست آمده تغییرات لازم را اعمال کند.

گوشی تاشدنی

بخش‌های عقب و جلو از نمایشگرهای شفافی بهره برده و گوشی قابلیت استفاده در حالت خمیده را نیز به کاربران می‌دهد. این یعنی برخلاف گوشی هوشمند تاشدنی سامسونگ(گلکسی فولد) که در حقیقت دو نمایشگر را به‌صورت درونی و بیرونی در دسترس کاربر قرار می‌دهد، طراحی سونی تنها یک نمایشگر را شامل می‌شود که آن‌هم تنها به‌‌صورت بیرونی قابل استفاده خواهد بود. این سبک طراحی به گوشی میت ایکس هواوی شباهت دارد.

گوشی تاشدنی

سونی هنوز هیچ خبر رسمی در خصوص عرضه گوشی هوشمند تاشدنی‌اش را منتشر نکرده و حتی مشخص نیست که آیا این پتنت در نهایت به تولید یک محصول واقعی تبدیل خواهد شد یا خیر.

منبع: gizmochina

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید