عرضه پردازنده‌های Threadripper 3960X و 3970X در تاریخ پنجم نوامبر سال جاری

عرضه پردازنده‌های Threadripper 3960X و 3970X در تاریخ پنجم نوامبر سال جاری


رسانه Videocardz در جدیدترین اخبار خود اطلاعات جالب توجهی از خط تولید پردازنده‌های نسل سوم Threadripper کمپانی ای‌ام‌دی را منتشر کرده و تاریخ عرضه عمومی آنها به بازار را مشخص ساخته است. بر طبق اخبار جدید منتشر شده، منبعی در کمپانی ای‌ام‌دی اطلاعاتی را در خصوص تاریخ‌های از پیش تعیین شده برای انتشار محصولات بر روی کاغذ و سپس عرضه نهایی پردازشگرهای جدید و تازه‌نفس به بازار و دسترسی عمومی به آنها را فاش کرده است. بر طبق اطلاعات فوق، نسل سوم پردازنده‌های تردریپر کمپانی ای‌ام‌دی در تاریخ پنجم نوامبر سال جاری میلادی عرضه شده و سپس درتاریخ نوزدهم همان ماه در قفسه‌های فروشگاه‌های فیزیکی و مجازی قابل تهیه و خرید می‌باشند. به نظر می‌رسد که کمپانی ای‌ام‌دی در نظر دارد تا تنها پردازشگرهای Threadripper 3960X و 3970X را در تاریخ پنجم نوامبر روانه بازار کرده و فرآیند معرفی پردازنده Threadripper 3990X را به ژانویه سال 2020 میلادی موکول کرده است.

عرضه پردازنده‌های Threadripper 3960X و 3970X در تاریخ پنجم نوامبر سال جاری

علاوه بر پردازنده‌های فوق، کمپانی ای‌ام‌دی در نظر دارد تا نسل آینده جایگاه سوکت خود تحت عنوان TRX40 را نیز در تاریخ پنجم نوامبر عرضه کند. پلتفرم فوق با وجود پشتیبانی خود از فناوری‌های جدید و نوین متاسفانه با نسل پیشین پردازنده‌های تردریپر ناسازگار بوده و تهیه و خرید یک مادربرد جدید لازم و ضروری می‌باشد. این تصمیم در حالت کلی نیز با عقل و منطق همخوانی دارد، زیرا عرضه پردازنده‌های جدید و تازه‌نفس به بازار، بدون معرفی پلتفرمی جدید جهت میزبانی آنها از توجیه برخوردار نمی‌باشد.

هنوز هیچ‌گونه اطلاعاتی در خصوص سرعت کلاک و تعداد هسته‌های فیزیکی قابل پشتیبانی توسط پردازنده‌های فوق منتشر نشده‌اند، اما انتظار می‌رود تا سی‌پی‌یو Threadripper 3960X بر پایه ریزمعماری Zen 2 طراحی شده و تعداد 24 هسته فیزیکی و 48 رشته پردازشی را بطن خود جای داده باشد.

منبع: TechPowerUP

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید