عرضه کارت گرافیک RX 5500 XT کمپانی ای‌ام‌دی در هفتم اکتبر سال جاری میلادی

عرضه کارت گرافیک RX 5500 XT کمپانی ای‌ام‌دی در هفتم اکتبر سال جاری میلادی


بر طبق جدیدترین گزارش منتشره از جانب رسانه VideoCardz، کمپانی ای‌ام‌دی در نظر دارد تا کارت گرافیک جدید و تازه‌نفس Radeon RX 5500 را در هفتم اکتبر سال جاری میلادی روانه بازار کرده و به‌صورت عمومی در دسترس همگان قرار دهد. پردازشگر گرافیکی مورد بحث عنوان Radeon RX 5500 XT را از جانب سازندگان دریافت کرده و برخی از شرکا تجاری همچون گیگابایت در حال آماده‌سازی تعداد چندین محصول سفارشی با برخورداری از هشت گیگابایت حافظه ویدئویی جهت پشتیبانی از عرضه محصول می‌باشند.

عرضه کارت گرافیک RX 5500 XT کمپانی ای‌ام‌دی در هفتم اکتبر سال جاری میلادی

در یک گزارش دیگر، وب‌سایت VideoCardz تائید کرده است که تمامی مدل‌های مختلف از کارت‌های گرافیک سری RX 5500 کمپانی ای‌ام‌دی بر مبنای جدیدترین نسل از خانواده پردازشگرهای گرافیکی Navi طراحی شده و به پشتیبانی از ریز معماری RDNA و فناوری ساخت 7 نانومتر پرداخته‌اند. علاوه بر آن این سری از محصولات هشت گیگابایت حافظه ویدئویی مدرن GDDR6 را با رابطی به بزرگی 128 بیت برای مصرف‌کنندگان خود به ارمغان آورده‌اند که این مهم حکایت از قدرت بالای آن‌ها در بسیاری از سناریوهای گوناگون دارد. بر طبق پیش‌بینی رسانه WCCFTech، کارت گرافیک RX 5500 XT تعداد 22 واحد اجرایی RDNA را در بطن خود جای داده است که این مهم نمایانگر 1408 پردازشگر جریانی می‌باشد.

با توجه به مشخصات فنی اشاره شده، این مهم واضح و آشکار می‌باشد که کمپانی ای‌ام‌دی در تلاش است تا با کارت گرافیک RX 5500 XT، جایگزین مناسبی را برای محصولات RX 580 و یا حتی RX 590 نسول پیشین خود در محدوده قیمتی 200 تا 250 دلار عرضه داشته و با طیف قابل قبولی از پردازشگرهای گرافیکی کمپانی رقیب از جمله GTX 1650 و GTX 1660 به رقابت بپردازد. کارت گرافیک RX 5500 XT کمپانی ای‌ام‌دی به‌صورت کاملاً اختصاصی حوزه گیمینگ در وضوح تصویر 1080p و تنظیمات گرافیکی High تا Ultra را هدف قرار داده است.

منبع: TechPowerUP

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید