فروشگاه App Store از دسترس کاربران ایرانی خارج شد

فروشگاه App Store از دسترس کاربران ایرانی خارج شد


با توجه به فشار دولت امریکا علیه ایران و تحریم‌های اقتصادی، کمپانی اپل که پیش از این برنامه‌هایی که توسط ایرانیان توسعه پیدا کرده بود را از فروشگاه خود حذف کرد. براساس اطلاعاتی که طی ساعات گذشته منتشر شد، کمپانی اپل به صورت کاملا فروشگاه App Store را از دسترس کاربران ایرانی خارج کرد. با سخت افزار همراه باشید.

با در نظر گرفتن اینکه بسیاری از کاربران ایرانی از گوشی آیفون استفاده می‌کنند در ساعات آینده مشکلات زیادی برای دسترسی به فروشگاه پیدا خواهند کرد. با توجه به اینکه همچنان این خطر علیه ایرانیان در استفاده از گوشی‌های آیفون بسیار زیاد است، اما دیده می‌شود این محصول با قیمت بسیار گزافی در کشور به فروش می‌رسد و در مقابل نیز علاقه‌مندان به این برند، پول بسیار زیادی را نیز پرداخت می‌کنند.

در حال حاضر، طبق گفته منابع معتبر خبری، اگر از کشور ایران با گوشی آیفون به فروشگاه App Store متصل شوید، پیغام ” The App Store is unavailable in the country or region you’re in ” (فروشگاه App در کشور یا منطقه شما در دسترس نیست) بر روی نمایشگر نقش خواهد بست. شایان ذکر است، با برنامه‌های که تغییر IP و موقعیت را به خوبی تغییر می‌دهند، می‌توان به این فروشگاه دسترسی را برقرار کرد.

App Store

این کمپانی همانطور که اشاره شد، در گذشته اجازه توسعه برنامه توسط ایرانیان را مسدود کرد و پس از آن، برنامه‌های بسیار کاربردی ایرانیان را از بستر سرورهای خود حذف کرد و اکنون نیز به علت تحریم‌های جدید دولت ترامپ، فروشگاه App Store درب خود را بر روی کاربران ایرانی بسته است.

آیا شما از گوشی آیفون استفاده می‌کنید؟ تجربه خود را با انسداد App Store با ما در میان بگذارید.

منبع PhoneArena

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید