مایکروسافت به باگ صفحه سیاه در بخش Remote Desktop ویندوز 10 اشاره کرد

مایکروسافت به باگ صفحه سیاه در بخش Remote Desktop ویندوز 10 اشاره کرد


آپدیت May 2019 سیستم عامل ویندوز 10(نسخه 1903) در حال حاضر برای کامپیوترهایی با سخت‌افزار سازگار منتشر می‌شود. همان‌طور که فرآیند انتشار این به‌روزرسانی ادامه می‌یابد باگ‌های جدیدی توسط مایکروسافت شناسایی می‌شوند. در مشکل جدیدی که مایکروسافت در حال بررسی آن است، کاربران هنگام استفاده از پنجره‌های Remote Desktop در ویندوز 10 با صفحه سیاه روبرو می‌شوند.

براساس گزارشی که پیش‌تر منتشر شده کاربرانی که از سخت‌افزاری خیلی قدیمی و یا درایورهای گرافیکی نامناسب استفاده می‌کنند هنگام اتصال ریموت به دستگاه‌های خود با صفحه‌ای سیاه رنگ مواجه خواهند شد. نسخه 1903 ویندوز 10 بر روی هر نوع اتصالی(از جمله LAN) صفحه‌ای سیاه را به نمایش گذاشته و حتی ریستارت کردن دستگاه نیز تاثیری بر روی این موضوع ندارد.

قابل ذکر است که این مشکل نخستین بار در اواخر ماه می، یعنی زمانی که مایکروسافت به‌روزرسانی May 2019 ویندوز 10 را منتشر کرد، رویت شد. در انجمن رسمی مایکروسافت، تیم پشتیبانی این کمپانی به کاربران توصیه کرده‌اند تا درایورهای گرافیک خود را به‌روزرسانی نموده و یا آنها را غیرفعال کنند. این کمپانی همچنین در اسناد پشتیبانی خود به‌صورت رسمی به وجود این باگ در آپدیت ماه مه 2019 ویندوز 10 اشاره کرده است.

Remote Desktop

مایکروسافت معتقد است در سیستم‌هایی با سخت‌افزار قدیمی و یا نسخه‌های به‌روز نشده درایور گرافیک، کاربر هنگام استفاده از اتصال‌ Remote Desktop با مشکل صفحه سیاه مواجه می‌شود. به گفته این کمپانی کاربرانی که از تراشه‌های گرافیکی مجتمع یا iGPU سری چهار اینتل استفاده می‌کنند نیز باید درایور مربوط به GPU خود را به‌روزرسانی کنند.

شایان ذکر است که این باگ هم در نسخه 1903 ویندوز 10 و هم نسخه 1903 ویندوز سرور مشاهده شده و مایکروسافت در حال حاضر بر روی رفع آن در آپدیت‌های تجمیعی آینده کار می‌کند.

منبع: windowslatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید