مایکروسافت بیلد 17618 نسخه Redstone 5 ویندوز 10 را منتشر کرد

مایکروسافت بیلد 17618 نسخه Redstone 5 ویندوز 10 را منتشر کرد


مایکروسافت بیلد جدیدی از نسخه Redstone 5 سیستم عامل ویندوز 10 را برای کاربران عضو حلقه Skip Ahead منتشر کرد. این کاربران سریع‌تر از سایر کاربران عضو طرح ویندوز اینسایدرز به بیلدهای پیش‌نمایش ویندوز 10 دسترسی پیدا می‌کنند.

ویندوز 10 بیلد 17618 قابلیت Sets را مجددا به این سیستم عامل بازگردانده است؛ این ویژگی امکان باز کردن تب‌های مختلف را در تمامی بخش‌های محیط کاربری ویندوز 10 ارائه می‌کند. همچنین برخلاف نسخه قبلی که به عنوان یکی از قابلیت‌های آزمایشی Redstone 4 ارائه شده بود، این بار از برنامه‌های Win32 نیز پشتیبانی می‌شود.

به غیر از این مورد، براساس بازخوردی که کاربران اینسایدرز ارائه داده‌اند، بیلد 17618 نسخه Redstone 5 ویندوز 10 تغییرات، بهبودها و اصلاحیه‌های کلی دیگری را نیز برای کامپیوترهای شخصی آنها به همراه داشته است.

Redstone 5

البته این بیلد خالی از اشکال نبوده و تا به این لحظه سه مشکل در آن شناسایی شده که در ادامه آنها را شرح خواهیم داد. اما مهم‌ترین مشکلات فعلا به مایکروسافت استور و برنامه Settings  مربوط می‌شود.

براساس گزارش کاربران، امکان اجرای مایکروسافت در برخی مواقع وجود نداشته و گاهی اوقات نیز این سرویس از تسک‌بار یا منوی استارت ناپدید می‌شود. شایان ذکر است که این باگ در بیلدهای اولیه نیز دیده شده بود. مایکروسافت این مشکل را در جدیدترین آپدیت‌های رداستون 4 برطرف کرده و انتظار می‌رود بزودی راه‌حلی برای نسخه رداستون 5 نیز ارائه گردد.

علاوه بر این، مایکروسافت اعلام کرده که اگر برنامه Settings را باز کرده و بر روی لینک‌های مایکروسافت استور یا بخش نکته‌ها کلیک کنید، برنامه هنگ می‌کند. این کمپانی اضافه می‌کند که این مشکل شامل لینک‌های دریافت تم‌ها و فونت‌های جدید هم می‌شود.

در حال حاضر بیلدهای پیش‌نمایش نسخه Redstone 5 ویندوز 10 تنها برای کاربران حلقه Skip Ahead در دسترس هستند، اما به محض انتشار نسخه نهایی و عمومی رداستون 4، این بیلدها برای کاربران حلقه Fast نیز ارائه می‌شوند.

منبع: news.softpedia

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید