مایکروسافت Surface Band دستگاهی هوشمند که قاتل آیفون خواهد بود

مایکروسافت Surface Band دستگاهی هوشمند که قاتل آیفون خواهد بود


علیرغم این‌که نسل اول و دوم ردیاب‌های فعالیت Microsoft Band نسبتا با استقبال خوبی در سراسر دنیا مواجه شدند، اما این غول نرم‌افزار بی‌سروصدا بازار گجت‌های پوشیدنی را ترک کرده و در عوض تمرکز خود را بر روی محصولات دیگری مانند خدمات ابری و نرم‌افزاری معطوف نمود.

اما این به معنی ناامیدی طرفداران مایکروسافت و گجت‌های پوشیدنی نخواهد بود؛ در واقع براساس شایعات منتشر شده می‌دانیم که مایکروسافت قرار است محصولی جنجالی به نام سرفیس فون را روانه بازار کند، به همین دلیل بسیاری از کاربران بر این اعتقادند که طراحی و تولید گجتی هوشمند و پوشیدنی از سوی این کمپانی دور از ذهن نخواهد بود.

مایکروسافت

کریستوفر فرناندز طرحی مفهومی را ارائه کرده که محصولی ترکیبی از یک Surface Band و Surface Phone را نشان می‌دهد. باتوجه به امکانات مشخص شده در ویدیوی معرفی این طرح مفهومی به نظر می‌رسد اگر چنین محصولی تولید و روانه بازار شود، اپل واچ به دردسر خواهد افتاد!

 

 

اگرچه در نگاه اول این محصول چیزی نیست که مایکروسافت یا هر شرکت دیگری به این زودی‌ها تولید کند، اما باتوجه به امکانات و راحتی استفاده مطمئنا یکی از طرح‌های مفهمی خوش‌ساختی است که ارزش بررسی‌های بیشتر را خواهد داشت.

برای مثال اپل واچ یک ساعت هوشمند است که به لطف پشتیبانی داخلی از LTE می‌تواند نقش یک گوشی هوشمند را نیز بازی کند، اما فرناندز پا را فراتر گذاشته و محصولی کاملا انعطاف‌پذیر را طراحی کرده که این قابلیت تغییر کاربری(استفاده به عنوان ساعت یا گوشی هوشمند) را به صورت فیزیکی انجام می‌دهد.

براساس اطلاعات منتشر شده مایکروسافت در حال طراحی یک دستگاه موبایل جدید تحت پلتفرم Windows 10 ARM است که البته مسلما دستگاهی مانند این طرح مفهومی و یا سایر محصولات پوشیدنی هوشمند نخواهد بود. در عوض دستگاه جنجالی مایکروسافت با یک لولای ویژه و منحصربفرد عرضه می‌شود که قابلیت تغییر کاربری دستگاه را به کاربر ارائه می‌نماید.

منبع: news.softpedia

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید