مدل پایه مک‌بوک‌ پرو 13 اینچی قدرتمندتر از حد انتظار ما خواهد بود

مدل پایه مک‌بوک‌ پرو 13 اینچی قدرتمندتر از حد انتظار ما خواهد بود


همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید کمپانی اپل اخیرا خانواده لپ‌تاپ‌های مک‌بوک‌ پرو خود را با مدل‌های جدید به‌روزرسانی کرد و با این کار عملا لپ‌تاپ‌های 13 اینچی MacBook Pro فاقد تاچ بار را از لیست انتخاب‌های کاربران خارج کرد. نسخه‌های فاقد تاچ بار جزو ارزان‌قیمت‌ترین مک‌بوک پروهای اپل بودند که کانفیگ پایینی را نیز ارائه می‌دادند.

حالا اپل یک مک‌بوک پرو جدید 13 اینچی را با قابلیت تاچ بار جایگزین این مدل ارزان‌قیمت کرده و باید ببینیم آیا همچنان مانند قبل ارزش خرید مناسبی را به کاربران ارائه خواهد داد یا خیر. اگر شما نیز جزو آن دسته از کاربرانی هستید که به توانمندی‌های سخت‌افزاری این مدل به‌خصوص باتوجه به اینکه در خانواده MacBook Pro اپل عرضه خواهد شد شک دارید باید بگوییم احتمالا این لپ‌تاپ از آن‌چیزی که گمان می‌کنید قدرتمندتر است.

مک‌بوک‌ پرو

براساس بنچمارک‌های جدیدی که در نرم‌افزار Geekbench منتشر شده به‌نظر می‌رسد این لپ تاپ 13 اینچی از قدرت سخت‌افزاری بسیار خوبی برخوردار است. مک‌بوک پرو 13 اینچی جدید اپل در این نرم‌افزار موفق به کسب امتیاز 4639 در بخش تک هسته و 16665 در بخش چند هسته‌ای شده است.در مقایسه، مدل پایه لپ‌تاپ 13 اینچی مک‌بوک‌ پرو 2017 موفق به کسب امتیاز 4341 و 9084 به ترتیب در بخش‌های تک و چند هسته‌ای شده بود.

البته بدون شک لپ‌تاپ 13 اینچی جدید اپل به اندازه مدل‌های 15 اینچی قدرتمند نیستند اما به هر حال برای آن دسته از کاربرانی که قصد خرید یک لپ‌تاپ مک‌بوک مقرون‌به‌صرفه را دارند و در عین حال قدرت پردازشی نیز برایشان مهم است، این مدل می‌تواند یکی از گزینه‌های جذاب باشد. البته صرفا براساس بنچمارک‌ها نمی‌توان در خصوص قدرت واقعی یک لپ‌تاپ یا هر محصول دیگری اظهارنظر قطعی کرد اما حداقل بر روی کاغذ این نسخه نسبت به مدل قبلی به مراتب قدرتمندتر است.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید