مشکل در نصب آپدیت ویندوز 10 منجر به ریبوت‌های ناخواسته شد

مشکل در نصب آپدیت ویندوز 10 منجر به ریبوت‌های ناخواسته شد


کاربران در انجمن‌های مختلف از بروز مشکلاتی پیرامون آپدیت‌های تجمیعی اوت 2019 ویندوز 10 صحبت می‌کنند. این آپدیت‌ها در تاریخ 13 اوت برای نسخه 1903 و 1809 ویندوز 10 منتشر شده و شامل چندین اصلاحیه‌ برای باگ‌های شناخته شده در این نسخه‌ها هستند. با سخت‌افزار همراه باشید.

اما برخی از کاربران این سیستم عامل در یکی از تاپیک‌های شبکه اجتماعی ردیت و همچنین انجمن پشتیبانی رسمی مایکروسافت گزارش داده‌اند که این آپدیت‌های تجمیعی در هنگام نصب با مشکلات مختلفی مواجه می‌شوند. به گفته این دسته از کاربران، آپدیت‌های مذکور در هنگام نصب پیام‌های خطا کلی مانند 0x80073701 و 0x800f0982 را به نمایش می‌گذارند.

آپدیت ویندوز 10

از آن‌جایی که این پیغام‌های خطا کلی هستند، پی بردن به اینکه دقیقا به چه علتی ظاهر می‌شوند یک چالش محسوب می‌شود. اما در حالی که برخی از کاربران صرفا به نمایش درآمدن این پیغام‌های خطا را گزارش کرده‌اند، برخی دیگر از ریبوت‌ شدن‌های ناخواسته سیستم خود خبر می‌دهند. این موضوع پس از انجام به‌روزرسانی‌های اخیر مایکروسافت برای ویندوز 10 مشاهده شده و صرفا به آپدیت تجمیعی اوت محدود نمی‌شود.

یکی از کاربران در این خصوص می‌گوید:

صفحه نمایش سیاه و کامپیوتر خاموش شد. کامپیوتر ریستارت شد و دوباره دسکتاپ بالا آمد.پس از ریستارت شدن کامپیوتر به صفحه بایوس وارد نشده و یا هیچ امکانی برای خطایابی (Diagnose) در اختیار شما قرار ندارد. این اتفاق کاملا ناگهانی و بدون هر گونه هشدار قبلی رخ می‌دهد. بدون شک مشکلی در پچ اخیر ویندوز وجود دارد.

هنوز مشخص نیست که چه تعداد دستگاه ویندوزی پس از انجام به‌روزرسانی‌های اخیر ویندوز 10 دچار این مشکل شده‌اند، اما از آن‌جایی که تعداد شکایت‌ها تا این لحظه بسیار کم بوده، می‌توان نتیجه گرفت که این مشکلات شایع نیستند.

منبع: windowslatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید