مشکل عدم آپدیت نسخه May 2019 ویندوز 10 به‌زودی رفع می‌شود

مشکل عدم آپدیت نسخه May 2019 ویندوز 10 به‌زودی رفع می‌شود


مایکروسافت در یکی از سند‌های پشتیبانی خود به وجود یک مشکل جدی در دستگاه‌هایی که از نسخه‌های 15.1.0.1002 تا 15.5.2.1053 درایور Rapid Storage اینتل بهره می‌برند، اشاره کرده است. این مشکل تنها در دستگاه‌هایی که از نسخه‌های مذکور درایور اینتل و یا دستگاه‌هایی با RST (فناوری ذخیره‌سازی سریع) دیگر، مشاهده شده است.

کاربران این دستگاه‌ها، امکان نصب به‌روزرسانی‌های مربوط به نسخه May 2019 ویندوز 10 را بر روی سیستم خود ندارند. کمپانی مایکروسافت اخیرا این سند پشتیبانی به‌روزرسانی نموده و قرار است به زودی یک آپدیت را برای برای رفع این مشکل برای کاربران این نسخه از ویندوز 10 منتشر کند. براساس اطلاعات منتشر شده، این به‌روزرسانی تا پایان ماه میلادی جاری در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

نسخه May 2019

در سند پشتیبانی مذکور، مایکروسافت گفته است:

ما در حال کار بر روی رفع مشکل بلاک شدن آپدیت در این دستگاه‌ها هستیم و احتمالا راهکار مناسب تا پایان ماه اوت، در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

اما در حال حاضر، توصیه می‌شود جدیدترین نسخه از درایورهای RST اینتل را بر روی سیستم خود نصب کنید. نسخه‌های 15.5.2.1054 و یا بالاتر از آن، مشکلی با به‌روزرسانی‌های نسخه May 2019 ویندوز 10 نخواهند داشت.

برخی از کاربران اعلام کرده‌اند همچنان هنگام تلاش برای نصب به‌روزرسانی نسخه May 2019 پیغام خطا دریافت می‌کنند و این در حالیست که درایورهای RST خود را نیز به جدیدترین نسخه به‌روزرسانی کرده‌اند. به هر حال فعلا تنها راهکار به‌روزرسانی درایورهای RST اینتل است تا زمانی که مایکروسافت یک راه‌حل قطعی را برای رفع این مشکل ارایه دهد.

منبع: mspoweruser

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید