موزیلا فایرفاکس 59 با ویژگی حریم خصوصی و سرعتی بیشتر عرضه شد

موزیلا فایرفاکس 59 با ویژگی حریم خصوصی و سرعتی بیشتر عرضه شد


با توجه به تاریخ 13 مارچ، کمپانی موزیلا طبق وعده گذشته در مورد افزایش امینت در مرورگر فایرفاکس و سرعت بارگذاری صفحات وب، ویرایش جدید فایرفاکس 59 را با پشتیبانی از سیستم‌عامل ویندوز، macOS و لینوکس منتشر کرد. با سخت افزار همراه باشید.

نسخه جدید فایرفاکس 59 با در نظر گرفتن اطلاعات بارگذاری شده بر روی سیستم ‌کاربر و همچنین کش موقت شبکه اینترنت، سرعت دانلود صفحات وب را افزایش داده است، شاید این سرعت برای بار نخست احساس نشود، اما پس از آنکه تعداد بسیاری صفحه وب اجرا شود این ویژگی خود را نمایان خواهد کرد.

فایرفاکس 59

گفته می‌شود فایرفاکس 59 در بخش تصویر برداری از صفحه وب مورد نظر امکانات جدیدی را فراهم کرده است، اگر چه هنوز این بخش در مراحل آزمایشی است، اما اکنون گزینه کراپ کردن بخشی از صفحه وجود دارد و پس از انتخاب گزینه Take a Screenshot در سمت چپ بالای نمایشگر، انتخاب گزینه‌ My Shot فضایی را ایجاد می‌کند تا با آن قسمت مورد نظر را به سهولت کامل انتخاب کرده تا برای ذخیره سازی آماده شود. البته شایان ذکر است، گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد تمامی صفحه را به عنوان تصویر ذخیره کنید یا خیر فقط محیطی داخلی وب‌سایت مورد استفاده قرار بگیرد.

مرورگر فایرفاکس 59 در بخش حریم خصوصی همانطور که وعده داده بود، گزینه‌های حساسی را افزوده است. از این پس، کاربر می‌تواند مجوز برای درخواست دسترسی به دوربین، میکروفون یا موقعیت مکانی و همچنین اعلان‌ها را، مسدود کند. علاوه براین، این گزینه به کاربر این امکان را می‌دهد تا برای هر وب‌سایت و گفتگو‌های آنلاین، تنظیمات مختلفی را اعمال کند.

فایرفاکس 59 همچنین W3C در بخش نمایشگر‌های لمسی، مداد‌های نوری و همچنین حرکت ماوس بهبودهای بسیاری را شامل شده است. گفته می‌شود برای کاربران آلمانی موتور جستجوی Ecosia و برای مصرف‌کنندگان فرانسوی موتور جستجوی Qwant به این مرورگر اضافه شده است.

آیا شما از مرورگر فایرفاکس 59 کوانتوم استفاده می‌کنید؟

منبع Softpedia

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید