نام Windows Defender در ویندوز 10 تغییر می‌کند

نام Windows Defender در ویندوز 10 تغییر می‌کند


همان‌طور که احتمالا می‌دانید کمپانی مایکروسافت قصد دارد نرم‌افزار آنتی‌ویروس خود را برای پلتفرم‌های مختلفی ارایه دهد و بدین ترتیب دیگر نام Windows Defender برای آن منطقی نیست. این غول فناوری در اقدامی جدید نام این سرویس را به Microsoft Defender تغییر داده و به‌نظر می‌رسد این تغییر نام در سیستم عامل ویندوز 10 نیز انجام شده و کاربران در آپدیت Spring 2020 این سیستم عامل می‌توانند از این آنتی‌ویروس با نام جدیدش استفاده کنند.

مایکروسافت در مارس 2019 ویندوز دیفندر را برای پلتفرم macOS ارایه کرد و سیاست چندپلتفرمی بودن این آنتی‌ویروس را رسما مشخص کرد. در بلید 18941 آپدیت 20H1 ویندوز 10 نام برخی از اجزای سرویس Windows Defender تغییر کرده است. برای مثال بخش Windows Defender Exploit Guard در ویندوز 10 اکنون با نام Microsoft Defender Exploit Guard شناخته می‌شود.

Windows Defender

در بخش Group Policy نیز پوشه‌ای تحت عنوان “مایکروسافت دیفندر آنتی‌ویروس” و همچنین “مایکروسافت دیفندر اکسپلویت گارد” وجود دارد. در حال حاضر سایر ویژگی‌ها مانند بخش Applications Guard این سرویس تغییر نامی نداشته اما در آینده‌ای نزدیک تمامی بخش‌ها به مایکروسافت دیفندر تغییر نام خواهند یافت.

به دلایل مشخص، این کمپانی قصد دارد برای سرویس‌هایی که در چند پلتفرم ارایه می‌شوند از نام تجاری مایکروسافت استفاده کند. برای مثال، لانچر اندرویدی این کمپانی نیز با عنوان Microsoft Launcher منتشر شده است. به‌طور مشابه در سیستم عامل مک نیز مایکروسافت از نام تجاری خود برای آنتی‌ویروس ویندوز دینفدر استفاده کرده است.

منبع: windowslatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید