نتایج 3DMark 11 نسل آینده واحدهای Renoir کمپانی ای‌ام‌دی فاش شد

نتایج 3DMark 11 نسل آینده واحدهای Renoir کمپانی ای‌ام‌دی فاش شد


نتایج 3DMark 11 نسل آینده واحدهای Renoir کمپانی ای‌ام‌دی فاش شد

اشتراک گذاری این مطلب

Renoir اسم رمز نسل آینده واحدهای پردازشگر شتاب‌یافته یا به عبارتی دیگر APU های کمپانی ای‌ام‌دی می‌باشد که کارایی پردازشگر گرافیکی مجتمع و پردازنده را در مقایسه با تراشه‌های جایگزین سری Picasso دوازده نانومتری نسل پیشین با بهبود بیشتری همراه ساخته‌اند. تعداد سه واحد APU آزمایشی Renoir که در بطن یک پلتفرم Caladon-RN قرار گرفته است توسط نرم‌افزار 3DMark 11 مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج مربوط به کارایی آن‌ها در قالب سه مجموعه داده منتسب به سه پیکربندی سخت‌افزاری گوناگون توسط رسانه ردیت به بیرون درز پیدا کرده‌اند. در نتیجه اول که تحت عنوان Config 1 نام‌گذاری شده است سی‌پی‌یو از فرکانسی معادل 1.7 گیگاهرتز برخوردار بوده و سرعت کلاک و بخش حافظه سیستم به ترتیب برابر با 1.50 گیگاهرتز و DDR4-2667 تعیین شده‌اند. پیکربندی دوم که عنوان Config 2 را به خود اختصاص داده است از فرکانس پردازنده 1.80 گیگاهرتز بهره می‌برد، اما فرکانس پردازشگر گرافیکی و حافظه اصلی سیستم نامشخص می‌باشد. مقادیر اشاره شده در مورد پیکربندی سوم (Config 3) به ترتیب برابر با 2.00 گیگاهرتز برای پردازنده، 1.10 گیگاهرتز برای پردازشگر گرافیکی و DDR4-2667 برای حافظه رم می‌باشد.

نتایج 3DMark 11 نسل آینده واحدهای Renoir کمپانی ای‌ام‌دی فاش شدنتایج 3DMark 11 نسل آینده واحدهای Renoir کمپانی ای‌ام‌دی فاش شد

در آزمایش انجام شده توسط نرم‌افزار 3DMark 11، پیکربندی Renoir اول موفق به کسب فرکانس 3547 شده است. ذکر این نکته ضروری است که فرکانس پردازشگر گرافیکی این تراشه در مقایسه با جایگزین نسل پیشین Picasso آن بسیار بالاتر می‌باشد. سیستم دوم امتیاز 3143 را از خود به نمایش گذاشته، اما این مقدار برای پیکربندی سوم برابر با 2374 می‌باشد. سیستم دوم با وجود افزایش سرعت کلاک پردازنده (نسبت به Config 1)، امتیاز کمتری را کسب کرده است که احتمال آن به وجود مواردی همچون کاهش فرکانس پردازشگر گرافیکی، پیکربندی متفاوت هسته‌های پردازشگر گرافیکی مجتمع و یا حتی حافظه اصلی سیستم باز می‌گردد. انتظار می‌رود تا واحدهای APU سری Renoir بر مبنای ریز معماری Zen 2 توسعه پیدا کرده، اما بخش پردازشگر گرافیکی مجتمع در قالب ترکیبی از دو الگوی Vega و Navi طراحی و روانه بازار شوند.

نتایج 3DMark 11 نسل آینده واحدهای Renoir کمپانی ای‌ام‌دی فاش شد

منبع: TechPowerUP

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید