نسخه Microsoft Edition گلکسی اس9 سامسونگ تکذیب شد

نسخه Microsoft Edition گلکسی اس9 سامسونگ تکذیب شد


مایکروسافت اخیرا پیش‌فروش پرچمدار اندرویدی جدید سامسونگ را آغاز کرده است و بسیاری از کاربران اعتقاد دارند این نسخه Microsoft Edition گلکسی اس9 می‌باشد. اما همانند گلکسی اس8، این گوشی نیز به هیچ عنوان یک نسخه اختصاصی و سفارشی برای مایکروسافت نبوده و فقط توسط این غول نرم‌افزار به فروش می‌رسد.

سال گذشته، مایکروسافت در فروشگاه خودش گوشی گلکسی اس8 سامسونگ را به فروش می‌رساند. براساس تعهدی که این کمپانی به اکوسیستم اندروید دارد، چند اپلیکیشن ویژه نیز بر روی این گوشی‌ها نصب می‌شد؛ از این رو برخی کاربران گمان کردند این باید نسخه‌ای اختصاصی یا Microsoft Edition باشد!

اما براساس خبری رسمی که در دسامبر 2017 منتشر شد، سامسونگ اعلام کرد که چنین نسخه‌ای از گلکسی اس8 اصلا تولید نشده است.

اما در خصوص گلکسی اس9 مایکروسافت تمام تلاشش را به کار گرفته تا از این اشتباهات جلوگیری شود. به عنوان مثال اپلیکیشن‌های اندرویدی ویژه مانند مایکروسافت لانچر در گوشی نصب نشده و تنها از طریق پلی استور قابل دسترس خواهد بود.

گلکسی اس9

از سوی دیگر به گفته یکی از سخنگویان مایکروسافت، تمامی گلکسی اس9های فروخته شده در فروشگاه این کمپانی از پکی سفارشی شامل اپلیکیشن‌هایی مانند آفیس، اسکایپ، وان‌درایو و مایکروسافت لانچر برخوردار خواهند بود. این پک زمانی که دستگاه روشن شده و به وای‌فای متصل شود در دسترس کاربر قرار می‌گیرد.

اما مایکروسافت در بیانیه‌ای رسمی تاکید کرد گلکسی اس9 فروخته شده در فروشگاهش دقیقا همان دستگاهی است که سایر کاربران از فروشگاه‌های دیگر خریداری می‌کنند. این گوشی‌ها هیچ برنامه سفارشی از پیش نصب شده‌ای نداشته ولی در صورت تمایل خریدار، مواردی مانند آفیس، وان‌درایو، کورتانا و آوت‌لوک پس از خرید گوشی توسط کارشناسان مایکروسافت قابل نصب خواهند بود.

اما جالب اینکه حتی اگر گلکسی اس9 خود را از فروشگاهی غیر از مایکروسافت نیز خریداری کنید، درون گوشی پنج برنامه سفارشی مایکروسافت شامل ورد، اکسل، پاورپوینت، وان‌درایو و لینک‌دین به چشم می‌خورند.

منبع: news.softpedia

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید